Boj o postup na OH v Paříži začíná také pro windsurfaře

Zatímco Ondra Teplý bojuje ve třídě ILCA 7 o Paříž v Austrálii, naši windsurfaři začínají závodit na Lanzarote na mistrovství světa. Pro nekvalifikované evropské závodníky je ve hře jedno postupové místo na OH. Na startu bude kompletní český tým Karel Lavický a David Drda, obě sestry Švíkovy, Kateřina Altmannová, Nela Sadílková i juniorská mistryně světa Kristýna Piňosová.

„V olympijském roce jsem změnil tým,“ píše Karel Lavický na svém facebooku a s nadsázkou doplňuje: „OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra jsem vyměnil za Úřad práce ČR. Všem z Olympu moc děkuji za podporu v minulých letech. Byla to skvělá spolupráce a moc si vážím vaší podpory a práce, kterou děláte. Ve zbytku realizačního týmu se nic nemění. Stále stejné složení – trenér, kuchař, fotograf, brusič, leštič, lékař, autoelektrikář, IT specialista, meteorolog, psycholog atd. v jedné osobě Patrik Pollák, je se mnou tady na Lanzarote a připravujeme se na MS. Předpověď zatím moc nepřeje. Boj to bude hodně tvrdý. Je potřeba porazit například nekorunovaného krále PWA Johana Soe a další exoty, kteří se v létě také chtějí promenádovat po Paříži, respektive po Marseille.“


Závodit bude 94 žen a 118 mužů. Podaří se našim windsurfařům kvalifikovat už na Lanzarote nebo až v dubnu ve francouzském Hyeres, kde se pojede „Last chance regata“?

Závod sledujte zde: 2024iqworldslanzarote.sailti.race

Foto: Patrik Pollák