FESTKA spojuje umění, design a cyklistiku v limitované edici triček

FESTKA, český výrobce špičkových karbonových kol se sídlem v Praze, sklízí po světě obdiv nejen za jízdní kvality svých výrobků, ale také jako odvážný průkopník na poli grafického designu. Jednou z jejích specialit jsou projekty, při kterých na grafické podobě kol spolupracuje s umělci. V poslední době to byl například ilustrátor Michal Bačák (“kolo z porcelánu” nebo kolo s motivy z knih Franze Kafky), tvůrčí tandem Ondrash & Kašpárek nebo kreslíř Jakub Kois.

Kolo za statisíce korun si ale člověk nekupuje každého půl roku, i kdyby se mu líbilo sebevíc. A tak FESTKA ke každé takové artedici nabízí merchandise, nejčastěji v podobě triček a mikin se stejnými motivy, i když ke kolu od Ondrashe & Kašpárka to byl navíc ještě obraz vytvořený stejnou technikou.


Zatím poslední umělec, se kterým si FESTKA plácla na spolupráci, je Jakub Kois, polský kreslíř a návrhář plakátů žijící v Praze. Kois pro Festku navrhl a vlastnoručně nakreslil přímo na rám 3D obraz BODIES – pestré panoptikum lidských těl a bicyklů v kombinaci černé, bílé, jasně růžové a zářivě oranžové barvy.

Pro ty, kteří si nechtějí kupovat hned nové kolo, nebo mají kol už plnou garáž, vytvořil Kois originální návrh, který pracuje se stejnými motivy a barvami, ideální pro reprodukci sítotiskem – jeho oblíbenou technikou. Trička pro Festku vyrobila ve špičkové kvalitě vyhlášená tiskárna Kredenc – soused Festky z pražských Vršovic. Pěkné video z výroby triček je k vidění zde.

Trika jsou k dostání na e-shopu Festky na www.festka.com/collections/store za 990 Kč (černé) a 1250 Kč (přírodní bavlna). Počet kusů je velmi omezený.