České softbalistky vyzvou evropské mistryně

Jedinečná možnost, jak spatřit českou softbalovou reprezentaci. Domácí hráčky se střetnou od pondělí do středy ve čtyřech zápasech s Nizozemskem. V týmu úřadujících evropských mistryň je řada profesionálních softbalistek. Půjde tak o skvělý test v roce, kde není tolik reprezentačních akcí. A o první zápasy trenéra Tomáše Kusého po návratu k českému ženskému výběru. Úvodní duel se rozehraje v pondělí od 19:30 na Joudrs v Bohnicích, poté následuje utkání na Sabatu a ve středu dva zápasy na Spectru. Vše bude k vidění na ČT sport Plus.

Zkušená nadhazovačka Veronika Pecková nebo skvělé pálkařky Eliška Thompsonová a Alice Škardová. Domácí elita proti nejlepšímu týmu Evropy. Fanoušci softbalu mají v těchto třech dnech jasný program. Pro českou reprezentaci jde o důležité zápasy. „Je to skvělý test k tomu, abych si řekl, kde přesně je evropský softbal a přizpůsobil tomu přípravu,“ prohlásil Tomáš Kusý, který je novým trenérem českého ženského výběru. A půjde o náročnou výzvu.

Softbalistky sehrály přípravná utkání také v loňském roce v Nizozemsku. Všechny čtyři duely prohrály. „Chci to zvládnout určitě lépe než vloni,“ vyhlásil trenér Kusý, který převzal tým po Vojtěchu Albrechtovi. V čem spočívá síla nizozemských softbalistek? Hlavně v jejich systému. „Minimálně dvacet hráček jsou profesionálky, které se připravují ve špičkovém centru. Všechno je placeno a podporováno státem,“ dodal Kusý.

Započatá příprava na OH

Zápasy proti Nizozemsku se také rozjíždí příprava softbalistek a českého týmu směrem k olympijským hrám. Softbal se bude vracet do programu v roce 2028 v Los Angeles. A v letošním roce se začátkem září uskuteční mistrovství Evropy v Nizozemsku. „Pro úspěch máme tři pilíře – chceme se připravovat v zahraničí, rádi bychom postavili nové tréninkové centrum pro reprezentaci a zkvalitnili extraligu. Uvidíme také, jaké prostředky obdržíme od Národní sportovní agentury. To bude pro naše kroky rozhodující,“ dodal trenér Tomáš Kusý.

Minulá série Česka s Nizozemskem skončila jasně 4:0 pro soupeřky. Letošní série bude zahájena v pondělí 29. dubna ve Svoboda parku na Joudrs. Pro diváky je po celou dobu série připravena tombola a další divácké soutěže. České reprezentantky dorazí podpořit i maskot MR. HOMERUN.

V úterý 30. dubna se série přesune do areálu SaBaT Praha, kde budou mít návštěvníci možnost oslavit také svátek čarodějnic. Přímo v areálu bude po zápase možnost posedět u ohně a opékat buřty. Pro parkování aut nebude ten den možné využít prostory v areálu SaBaT – k dispozici je parkovistě Blanka-Troja. Ve středu 1. května jsou na programu dva zápasy, které se odehrají od 14:00 a 17:00 v areálu Spectrum.

 
Foto: Jan Beneš