TGR Czech na festivalu Toyota and Lexus: Rozzářené oči fanoušků

Silné poryvy větru, kroupy, slabý déšť, silný déšť, bezvětří, modrá obloha zalitá sluncem, zkrátka typické aprílové počasí nezkazilo skvělou atmosféru prvního ročníku festivalu mobility Toyota Lexus.

Polygon na letišti v Hradci králové hostil největší akci Toyoty Česká republika s neuvěřitelnou ukázkou všech modelů největší světové automobilky. Perličkou na skvěle připravené akci pro firemní zákazníky byl dakarský speciál týmu TGR Czech Toyota Hilux GR T1+. Několik desítek odvážlivců si mohlo usednout do tohoto unikátního vozu a zažít na vlastní kůži malou ochutnávku jízdy v náročném terénu s pilotem Tomášem Ouředníčkem.

Z řady mých nových spolujezdců jsem z počátku cítil velký respekt a trochu obavy, které vystřídalo obrovské nadšení po dojetí do cíle členitého terénního okruhu.“ okomentoval Tomáš Ouředníček intenzivní tři dny v Hradci. Hosté si užívali krásný zvuk motoru Lexus V8 a skoky i efektní průjezdy zatáčkami. Návštěvníci si mohli užít důkladnou prohlídku závodní i doprovodné techniky a poslechnout čerstvé zážitky z Rally Dakar. Zájem vzbudil i starší dakarský týmový vůz Toyota Land Cruiser, který dva dny pilotoval legendární Martin Kolomý, kterého později vystřídal David Křípal.


Když jsme přijeli a viděl jsem více jak 80 vystavených vozů Toyota a Lexus, doslova mi spadla brada. Byla to naprosto jedinečná akce, kde bylo možné si vyzkoušet všechny vozy se všemi druhy pohonu a prohlédnout si různé druhy úprav a přestaveb. Také jsem si mohl sednout do nejnovější Toyoty Yaris Rally 2 od HS automobil. Se zatajeným dechem jsme si užili odvážnou akrobatickou show fenomenálního pilota Petra Kopfsteina, který se i později se mnou svezl v závodním Hiluxu. Potkali jsme se s řadou olympijských sportovců a významných osobností. Jsem štastný, že jsme s naším týmem mohli přispět k pozitivní náladě celé akce a na víc jsme získali mnoho nových fanoušku Dakaru.“ S úsměvem dodal pilot Tomáš Ouředníček.

Tým Toyota Gazoo Racing Czech se nyní těší na další setkání s fanoušky:

  • 27. – 28.5 v Humpolci, MČR v autokrosu, je možné vyhrát spolujízdu.
  • 1.5. Letecký den v Náměšti – očekává se 30 000 návštěvníků
  • 4. – 6. 5. Zámecký vrch, kde bude Toyota Hilux v akci a !! je možné vyhrát spolujízdu !!
  • 11. 5. – Majáles Brno
  • 31.5. -2.6. Motoristická slavnost Legendy Praha

Zdroj: Toyota Gazoo Racing