Český fotbal dnes otevírá virtuální stadiony. Začíná kvalifikace do COOL Ligy ve hře FIFA 20 Ultimate Team

Vítězem fotbalové ligy se tuto sezónu může stát každý. První sezóna COOL Ligy ve hře FIFA 20 Ultimate Team totiž nabídne otevřené kvalifikace, do kterých se může přihlásit kdokoliv. Do první ligy postoupí deset nejlepších hráčů, dalších deset se pak utká ve druhé. Přímo do soutěže pak byla pozvána největší jména české FIFA scény. Zápasy se budou odehrávat pravidelně ve středu a v pátek a diváci jej budou moci sledovat na Twitch kanále Prima COOL. Velké finále se odehraje v červnu.

Reálné stadiony musely kvůli aktuální situaci zavřít, ty virtuální však mohou fanoušky vítat i nadále. Fotbalový simulátor FIFA je aktuálně světově nejoblíbenější hrou se sportovní tematikou. A právě v její verzi pro PlayStation 4, FIFA 20 Ultimate Team, poznáme v červnu nové šampiony Česka. Své otevřené kvalifikace totiž startuje nový ročník soutěže COOL Liga. První kola otevřené kvalifikace se uskuteční v pondělí 27. dubna a druhá ve středu 29. dubna. Do ní se může přihlásit každý.

Přímo do 1. COOL Ligy byli pozváni čtyři hráči, kteří tak nebudou muset bojovat o své místo v kvalifikaci. Mezi šťastnými jsou Lukáš „T9Laky“ Pour reprezentující FC Viktoria Plzeň, Štěpán „RIIJK“ Sobocki za tým Entropiq, Dominik „Seron“ Čermák hájící barvy týmu Sampi a Martin „Caster“ Štěpán nastupující za AC Sparta Praha. Další čtyři hráči pak dostali možnost přímo postoupit do zavřené kvalifikace. Jsou jimi Patrik „Huhnak“ Hornák (Entropiq), Jan „Emerickson“ Krupička (AC Sparta Praha), Pavel „Pikej“ Kail (FC Viktoria Plzeň) a Martin „Dalas“ Vujtík (FK Teplice).

„Cílem je vytvořit pravidelnou ligu, ve které se budou utkávat ti nejlepší hráči ve fotbalovém simulátoru FIFA 20 Ultimate Team. Zároveň chceme zatraktivnit zápasy i divákům, ať už se jedná o fanoušky tradičního fotbalu, nebo příznivce esportu. Proto každý hrací den připravíme speciální čtyřhodinové vysílání,“ vysvětluje projektový manažer COOL Ligy Pavel Kristián.

Ligová kola nejvyšší soutěže budou přenášena živě na Twitch kanále Prima COOL. Ta začínají 8. května a budou se pravidelně konat každou středu a pátek. V první lize jich proběhne celkem devět. Každý hráč se tedy utká s každým a pro celkové vítězství v jednom ligovém kole je třeba svého soupeře zdolat dvakrát.

Twitch kanál Prima COOL: https://www.twitch.tv/coolprima

COOL Liga je celoroční soutěž v titulech Counter-Strike: Global Offensive, Hearthstone a FIFA 20 Ultimate Team. Ve vybraných titulech mohou hráči získat body i do seriálu Mistrovství České republiky, které se již dlouhodobě pyšní titulem největší esportový turnaj v Česku.