Čeští softbalisté na úvod šampionátu prohráli s domácím výběrem 1:3

V úvodním duelu mistrovství světa v softbalu nestačili čeští softbalisté na Nový Zéland. Po statečném výkonu prohráli 1:3 v sedmi směnách. V zápase si připsali celkem dvanáct strikeoutů, dva úspěšné odpaly, ale také tři chyby. „Myslím, že průběh byl dost vyrovnaný, udělali jsme ale pár chybek. Výsledek vypadá tak, že jsme nechali hodně lidí na metách. V klíčových momentech jsme totiž bohužel dostávali strikeouty,“ prohlásil kapitán Tomáš Klein. Další zápas je čeká večer středoevropského času proti Kubě.

Utkání začalo po slavnostním ceremoniálu a tanci haka, který předvedli softbalisté Nového Zélandu. První doběhy byly k vidění ve třetí směně, když Cole Evans připsal bod po chybě české obrany. Po něm se prosadil Benjamin Enoka dvoumetovým odpalem, po kterém doběhl na domácí metu Tane Mumu.

Ve stejné směně se dokázali prosadit také Češi. Tomáš Klein rovněž předvedl dvoumetový odpal. Dostal se na třetí metu a po chybě novozélandského catchera, který nezachytil nadhoz, doběhl pro jediný bod českého týmu v zápase. „Druhý start se mi povedl, vybral jsem si nižší balon a dobře jsem ho trefil do díry,“ dodal Klein.

V šesté směně pak domácí hráč předvedl homerun, konkrétně se prosadil Enoka. Po něm došlo na střídání nadhazovačů – Jakuba Osičku vystřídal Michal Holobrádek. Ten už žádný bod nedovolil, stejně se už nedokázali prosadit ani čeští softbalisté. Skvělý výkon totiž předvedl novozélandský nadhazovač Daniel Chapman, který dal 13 strikeoutů. „Je to jeden z nejlepších nadhazovačů na turnaji. To, že jsme donutili tento tým, aby na nás poslal největší sílu, je pro nás dobrá vizitka,“ dodal Klein.