Čeští softbalisté nestačili na úřadující šampiony a čekají je boje ve spodní skupině

Čeští hráči prohráli s Argentinou 1:8 a po dalších výsledcích je už jasné, že nepostoupí mezi nejlepší šestice týmů na mistrovství světa. Ve skupině A skončí na nepostupovém místě, poslední zápas je čeká proti Filipínám. „Bude nás čekat boj ve spodní části. Musíme se připravit na Filipíny, abychom to zvládli. Případnou výhru si chceme přenést do další fáze turnaje,“ tvrdil Jaroslav Korčák, reprezentační trenér. Čeští softbalisté tak budou usilovat o 7. místo.

Utkání proti úřadujícím mistrům světa, kteří titul získali v roce 2019 v Praze, začali čeští softbalisté dobře. Hned v první směně se odpalem doprostřed zadního pole prosadil George Harris, který stáhl svého spoluhráče na domácí metu. Jenže poté už začali úřadovat v útoku Argentinci. Ti si nejprve ve druhé směně připsali dva body po chybách české obrany. Ve třetí pak tři body.

Skóre je jednoznačný, ale ten průběh zápasu takový nebyl. V půlce šesté směny jsme vedli na úspěšné odpaly, projev našeho útoku byl dobrý. Měli jsme dostatek tvrdých kontaktů, které Argentina často velmi pěkně stačila zahrát. Zároveň se nám ten zápas nepovedl v obraně,“ přiznal Jaroslav Korčák. Český tým zaznamenal šest úspěšných odpalů. Jenže v šesté směně přidali Argentinci další tři body a utkání tak skončilo rozdílem.

Kvůli prohře je tak jasné, že český tým obsadí v tabulce nejlepší páté místo. V celkovém součtu mají momentálně jednu výhru a tři prohry a čekají je ještě soupeři z Filipín, kteří doposud nevyhráli. I kdyby si však Češi proti nim připsali výhru, nepředhonili by kvůli vzájemným zápasům Kubu či Nový Zéland. „I tak bude důležité, abychom Filipíny porazili. Na turnaji hrají skvěle v obraně, nebude to lehké,“ dodal nadhazovač Jonáš Hajný. Češi v soubojích o sedmé místo nastoupí určitě proti Dánům, kteří na mistrovství světa nemají zatím ani jednu výhru.