Čeští squashisté porazili na mistrovství světa Nigérii a utkají se s Malajsií

Po dvou prohrách konečně vítězství! Čeští reprezentační squashisté si poradili s Nigérií 2:0 na zápasy a dál usilují o konečné deváté místo na MS týmů v Novém Zélandu. Výhru zaznamenali Viktor Byrtus a Jakub Solnický. V sobotu na ně čeká duel s Malajsií. „Jsme velice rádi, že jsme zvítězili a těšíme se na další zápasy,“ prohlásil Daniel Mekbib, který proti Nigérii za rozhodnutého stavu už nemusel nastupovat.

V prvním duelu nastoupil Byrtus proti Nigerijci Babatunde Ajagbemu a byla to pořádná bitva. I když český hráč sebral první dva sety, jeho soupeř dokázal vyrovnat. „Viktor ukázal bojovné české srdce a dokázal pátý set urvat. To bylo hodně důležité,“ prohlásil Ondřej Uherka, trenér českého výběru. Také ve druhém utkání došlo na pátý set, Jakub Solnický ho stejně jako Byrtus vyhrál poměrem 11:4 nad Nigerijcem Samuelem Kehindem.

Sice jsme pošetřili fyzické síly, ale mentálních sil nás to stálo více než hrající kluky. Zápasy byly velice vyrovnané. Snad to bude v dalším programu snadnější,“ konstatoval Martin Švec, další reprezentační hráč.

Čeští squashisté po vyřazení z hlavní soutěže Walesem usilují o konečné deváté místo na mistrovství světa týmů. Po dnešním triumfu nad Nigérií skončí nejhůře na dvanácté příčce. Už to je pro ně historické maximum, protože dosud nejlépe byli Češi na MS na 21. místě.