Na Haštalu vládl Angličan Robert Downer. Squashový klub oslavil 25. narozeniny

Atraktivní zápasy, skvělá divácká kulisa a kvalitní turnaj pro amatéry. Takový byl první ročník Flix City of Prague Open, profesionální squashová PSA akce mužů kategorie Closed Satellite. Ve finále porazil Robert Downer z Anglie českého hráče Ondřeje Vorlíčka 3:0 na sety. „Divácká kulisa byla vynikající. Hráči si pochvalovali výbornou a přátelskou atmosféru,“ prohlásil Jan Roll, trenér z klubu Squash Stará Praha, která celou akci organizuje.

Byla to oslava klubu Squash Stará Praha, který začal fungovat před 25 lety.  A užili si to všichni včetně diváků. Někteří z nich se zúčastnili také Turbokempu pod dohledem hráčů. A součástí programu byl také turnaj kategorie D, který vyhrál Fons Poon z Nizozemska, druhý skončil Michal Boška a třetí Michal Jeník.

Hlavního turnaje s dotací 1000 dolarů se účastnilo 14 hráčů z pěti zemí světa. Vítězem se stal Robert Downer z Anglie, který ve finále porazil Ondřeje Vorlíčka 3:0 (11:7, 11:5, 11:6). Turnaj se mimořádně dohrával až do konečného umístění, a tak mohli diváci sledovat také bitvu o třetí místo, kterou svedli Jose Gallegos (Čile) s Davidem Zemanem. Gallegos zvítězil 3:0 (14:15, 11:9, 11:5).

Poděkování patří především hlavnímu partnerovi akce – společnosti FlixBus zastoupené jejím ředitelem Pavlem Prouzou. Ten je také nadšeným squashistou. Haštalu tedy přejeme vše nejlepší a ještě alespoň dalších 25 squashově bohatých let,“ dodal Jan Roll.