Cyklosalon 15: Kolo, které je láskou na první pohled, fenomén dooringu a kdo vyhraje výzvu

Televize Prima přináší další díl pořadu pro všechny milovníky větru ve vlasech, nespoutané svobody i zdolaných kilometrů. Cyklosalon poběží 2. července v 8.05 na Primě a ve středu 6. července ve 23.05 na Prima COOL.

Týdeník ze světa kol, a nejen jich, pro začátečníky, hobíky i profi cyklisty! Informace o nových modelech, trasách na výlet i do práce, jak jezdit bezpečně, jak se o své kolo starat, co si vzít na sebe i s sebou. Cyklosalon.tv jsou také vzrušující výzvy, zajímavé soutěže, mimořádné výhry a nevšední hosté! Ať jste jen praktický uživatel, výletník nebo cyklistikou přímo posedlý, Cyklosalon.tv vám poskytne aktuální informace, zábavu i pocit bezpečí. A na co se můžete těšit?

Ondra Štangler odšpuntuje díl číslo patnáct lekcí španělštiny. A to bude lekce, na kterou se rádi podíváte a budete mu závidět jeho roli lektora. MONDRAKER RAZE CARBON R MIND je to totiž kolo, na kterém byste se chtěli svézt nejen na první, ale i na druhý a klidně i třetí pohled.

Opakování je matka moudrosti, jak říkávaly naše babičky, a Terez Tobiášová ve druhé reportáži ukáže, jak byste měli otevírat dveře svého čtyřkolového miláčka. Tak zvaný „holandský chyt“ je třeba uzákoněn i ve Velké Británii, kde můžete dostat pokutu při jeho nepoužívání v přepočtu až 30 000 korun. Nejen o něm, ale i o fenoménu DOORINGu bude tato bezpečnostně-servisní okénko.

Jestliže měl Ondra pod sebou raketku a lekci španělštiny, tak Martin Müller se toho nezalekl a otestoval… Jak to napsat… Elektrického fatbika od českého výrobce LEADER BOX! Model BRAGA. Kolo, které budí údiv kolemjdoucích a zaryté cyklisty naopak budí jako noční můra. Kolo, které je tak specifické, že potěší nejen lidi extravagantní, ale i praktiky, kterým takové kolo může posloužit v jízdě na ryby či na nákup po městě. A to dosti příjemně. A Martin jako zkušený tester a jezdec zařadil do svého testu i vědecké okénko. Schválně, jestli poznáte vědce, který vše tak srozumitelně dokáže vysvětlit?!

To není všechno! Tento díl je speciální, protože vyhlásíme vítěze Výzvy s Andym Schleckem o VIP zájezd na Tour de France, a zároveň svým způsobem vyhlásíme výzvu novou. Vašek Liška si zajel do Žďáru nad Sázavou, kde se projel s menším pelotůnkem plným zajímavých osobností. A jednou z nich je famózní rychlobruslařka a i pekelně rychlá cyklistka Martina Sáblíková. Výzva s ní bude trvat větší část prázdnin a bude se v ní usilovat o dětský vozík za kolo THULE CHARIOT LITE. Kolik bude třeba ujet kilometrů a další podrobnosti – se dozvíte v této reportáži.