Cyklosalon 19: Novinka od TOTEM, bezpečnostně-servisní tipy, celoodpružený stroj FOCUS

Televize Prima přináší další díl pořadu pro všechny milovníky větru ve vlasech, nespoutané svobody i zdolaných kilometrů. Cyklosalon poběží 30. července v 8.25 na Primě a ve čtvrtek 4. srpna ve 00.20 na Prima COOL.

Týdeník ze světa kol, a nejen jich, pro začátečníky, hobíky i profi cyklisty! Informace o nových modelech, trasách na výlet i do práce, jak jezdit bezpečně, jak se o své kolo starat, co si vzít na sebe i s sebou. Cyklosalon.tv jsou také vzrušující výzvy, zajímavé soutěže, mimořádné výhry a nevšední hosté!

Uteklo to jako voda v horské říčce a prázdniny jsou ve své půli. Co zažít a co vymyslet na tu druhou polovinu? Plácnout sebou někde u moře nebo u rybníka? Nebo ji trávit aktivně? Pro tu druhou variantu je tady CYKLOSALON.TV se svými tipy, radami a testy. A co v následujícím díle uvidíte?

První test si vzal do parády Ondra Štangler a vyzkoušel žhavou novinku od české značky TOTEM. Jejich elektrický hardtail se může chlubit velkou baterkou, tedy i dojezdem, a v českých luzích a hájích nepříliš známou japonskou značkou motorů VINKA. Kolo je v atraktivní cenové relaci pod 60 000 Kč, takže určitě zaujme všechny ty, co chtějí jezdit na kole, ale potřebují nebo chtějí nějakou tu dopomoc. A celým názvem se toto elektro jmenuje TOTEM MAURICE PRO 29.

Bezpečnostně-servisních rad a tipů není nikdy dost. A i když jsou, tak je dobré si je opakovat. A tak jsme si zajeli do cyklistické kavárny a cykloservisu Kolo & Káva v Hájku u Červeného Újezdu, kterou vede bývalý profesionální jezdec Denis Fialka, a zeptali jsme se ho, jak to je s výměnou a opravou duše.

Jedno elektrokolo jsme vám již v tomto díle ukázali, a to na jeden díl stačí. Martin Müller závodil v downhillu neboli sjezdu a dostal do ruky kolo, se kterým si krásně zalétal: celoodpružený stroj od německé značky FOCUS. Model JAM 6.9. Kolo, které je pro hračičky jako on. Kolo, se kterým můžete vyvádět kousky. To si chce jen pustit a dívat se, co Martin s kolem dělá. A třeba ho budete následovat i vy.

A jak je Martin bývalým závoďákem, tak následující reportáž nám ukáže, na čem jezdí skvělý český reprezentant v cross-country Honza Škarnitzl. Honza, který sice jezdí ve stínu Jaroslava Kulhavého a Ondřeje Cinka, ale 12. místo z olympijských her má málokdo. A bronzovou medaili z mistrovství Evropy k tomu. Tento trojnásobný otec je i bratrem naší nejlepší bajkerky Jitky Čábelické a spolu se sešli v týmu GAPP SYSTEM-KOLOFIX MTB RACING.

Nemůže chybět ani soutěž o zajímavé ceny a připomínka Výzvy s Martinou Sáblíkovou, v níž usilujete o dětský vozík za kolo THULE CHARIOT LITE. K jejímu splnění totiž zbývá ještě týden.