Cyklosalon: Růžové elektrokolo pro pořádné chlapy a kompenzační cvičení pro cyklisty

Je tu další týden a s ním ideální podmínky pro cyklisty hobíky i profíky. Léto je tady a také Cyklosalon. Inspirace, informace, zábava pro milovníky jízdy kolmo. Cyklosalon poběží v sobotu 22. července v 7.25 na Primě. Zpětně díly najdete na iprima.cz.

Díky pořadu Cyklosalon.tv se můžete těšit na další novinky ze světa dvou kol. Pořad Cyklosalon se každoročně rád a sofistikovaně ujímá role průvodce světem kol, ale také zdravým životním stylem pro cyklisty či vybavením nezbytným pro skvělé výkony. Kromě toho je pořad také plný tipů na cyklovýlety, rodinné i sportovní, orientované na výkon. Každý si vybere podle toho, jak má natrénováno. Přidejte se tedy ke komunitě, která má stále silnější slovo, a dělejte v nadcházející sezóně něco pro svoje zdraví i bezpečnost.

Když se řekne kolo Crussis, tak snad každému, kdo kdy seděl na kole, okamžitě vytane na mysl: jasně, to jsou ta kola, co mají hodně barevné rámy s nápaditým vzorem. Pro Martina jsme trochu škodolibě vybrali tuto značku s hodně, tedy aspoň pro chlapa, provokativní barvou. Elektrokolo Crussis Pan Guera 8.8 bylo totiž vyvedeno v nádherné růžové. Ovšem Martin jako profík se toho nezalekl a kupodivu přišel barevné kombinaci na chuť. Ono totiž nešlo pouze o tu růžovou, ale také o výkonnou baterii umožňující dlouhý dojezd a slušnou výbavu. Kolo sice není určeno do těžkého terénu, ale kupodivu Martinovu standardně dravou jízdu hravě zvládlo.

Cyklistika je sport sice primárně závislý na práci nohou, ale samozřejmě se do jízdy zapojuje vlastně celé tělo. Ale na to nějak zapomínáme a věnujeme se pouze dolním končetinám. Ovšem ouvej, ona nás po delším výletě bolí záda, zadek, za krkem či ruce. Prostě je třeba i ostatní partie pěkně protahovat a vlastně trénovat. Jak, to nám ukáže Tereza s instruktorkou. 

Značka Decathlon je známá svými cenově dostupnými produkty. Ovšem to není vše, nabízí dokonce špičková horská kola, nesoucí stejný název jako jejich závodní tým ve světovém poháru horských kol, tedy Rockrider. Kačka vyzkoušela jejich elektro model E-EXPL 520 S. Kolo v atraktivní oranžové barvě nebylo žádný drobeček, jak co se týče hmotnosti, tak designu. Ovšem ji zaujal hlavně velmi tichý motor Brose. Zjistila také, že díky velkému zdvihu odpružení, vpředu i vzadu 140 mm, a také teleskopické sedlovce se nemusíte bát žádného terénu. Představí vám také nepříliš známou značku řazení použitou na tomto modelu. 

I když e-bikes vládnou spolu s gravelem cyklistickým světem, nezapomněli jsme ani na klasického horáka. Ondra otestoval model, který se honosil velmi nízkou cenovkou a také hmotností. Byla to u modelu Focus Whistler 3.9. jeho jediná pozitiva? Jistěže ne. Ondra ocenil pohodlný posed, fajn byla také vzduchová vidlice se zdvihem 100 mm. Moderním prvkem pak byla spousta úchytů na cyklistickou láhev, blatníky a nosič. Prostě výbava na výlet. Vedení lanek a brzdových hadic vnitřkem rámu odpovídá současným trendům.

A jak hodnotil dvanáctistupňové řazení a brzdy? To se dozvíte z reportáže.