Dnešní Tokio: Dřina, chaos a nevydařený den pro Karla Lavického

Dnes se v jachtařském olympijském středisku Enoshima závodilo ve větru o síle 10–15 uzlů (5–8 m/s), a muži na prknech startovali až odpoledne, tedy v 8 hodin ráno našeho času. Karlovi Lavickému, který závodí ve třídě RS:X, dnešní den nevyšel. 

„V první rozjížďce Karel otočil po startu hned na pravobok a při přejezdu před startovní lodí zachytil kotevní lano startovního katamaranu a hodil katapult. Foukalo fajn, ale s počáteční ztrátou se toho v této konkurenci už mnoho udělat nedá,“ říká trenér Patrik Pollák

„Ve druhé jízdě přišla v momentě startu změna větru, který zhasl, a začal totální chaos na hranici skluzu. Nic Karlovi nevycházelo, a tak stejně jako celá polovina startovního pole nestihl v této rozjížďce limit a připsal si DNF (nedokončil). Dnešní smůla vyvrcholila předčasným startem v poslední rozjížďce. Byl to fakt nevydařený den, přestože Karel tvrdě dře a obětuje tomu vše – nervy i ruce,“ dodal zklamaně trenér.

Karel se propadl na 24. místo, ale není všemu konec. Zítra ho čeká volný den a po něm dva další závodní dny a 6 rozjížděk, které mohou všechno obrátit k lepšímu. Na čele závodu je po šesti jízdách Ital Mattia Camboni, druhý je Švýcar Mateo Sanz Lanz a po diskvalifikaci z dnešní druhé rozjížďky až třetí hlavní favorit Nizozemec Kiran Badloe.

Přenosy z jachtingu je možné sledovat na Eurosportu, který má přenosová práva pro celou Evropu, zde: https://www.eurosport.com/sailing/olympic-games/
Přímé přenosy rozjížděk zde: https://tokyo2020.sailing.org/multimedia/broadcasters/
Live tracking rozjížděk: https://tokyo2020.sailing.org/multimedia/tracking/
Výsledky: https://tokyo2020.sailing.org/results-centre/