DS Automobiles – Boj o třetí dvojitý titul

Značka DS má před sebou elektrickou budoucnost, kdy od roku 2024 bude na trh uvádět jen vozy s elektrickým pohonem. Jejich vývoj souvisí i se zapojením jejího závodního týmu do mistrovství světa Formule E a již 28. ledna vstoupí do jeho osmé sezóny.

Mistrovství světa ABB FIA Formule E odstartuje stejně jako v předchozích třech sezónách v saúdskoarabském městě Diriyah na jednom z nejnáročnějších okruhů v kalendáři závodů. Zástupci DS Automobiles a jejího partnera Techeetah mají po velmi dobře zastoupené sezóně 2020–2021 a třetím místě v hodnocení týmů obrovskou motivaci získat zpět dvojitý titul pro jezdce a týmy, který získali v páté a šesté sezóně.

António Félix da Costa

I letos budou Francouz Jean-Eric Vergne, který získal dva tituly pro jezdce v letech 2018 a 2019, a Portugalec António Félix da Costa, šampion z roku 2020, řídit dva vozy DS E-Tense FE21, které vyvinula DS Performance, sportovní divize společnosti DS Automobiles.

Společnost DS Automobiles chce v osmé sezóně, která bude s šestnácti závody nejintenzivnější od vzniku šampionátu, opět předvést francouzskou technologii v tom nejlepším světle. Jak uvedl generální ředitel Techeetah Mark Preston, bezprostředním cílem je získat titul v kategorii týmů i jezdců. Mark Preston dodal, že „rok 2022 bude klíčovým rokem pro trh s elektromobily, jehož prodeje v Evropě poprvé překonaly prodeje vozů s naftovým motorem. Vzhledem k těmto významným změnám a příchodu nových výrobců elektromobilů na trh se těšíme na novou sezónu a celý příští rok s velkým optimismem. Tým bude nesmírně tvrdě pracovat na tom, abychom se vrátili na nejvyšší příčky a svedli boj s velmi silnými soupeři.“

Bohumil Brejžek

Titulní foto: Jean-Eric Vergne
Foto: DS Automobiles, 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.