ROUVY představuje Saris Rouvy Sauerland Tým

ROUVY, světová mobilní platforma virtuálních tréninků pro cyklisty pocházející z českého Vimperka podporuje mladé nadějné cyklisty lokálně dlouhodobě. Nově dochází ke spojení s dalším partnerem, tentokrát Saris a vzniká nový silniční UCI Continental Saris Rouvy Sauerland Team, pro jezdce do 23 let.

Team bude poskytovat zázemí pro mladé jezdce, kteří přecházejí z juniorské kategorie do elitní. V současné době – kromě představení nového dresu – hledá Saris Rouvy Sauerland tým další vášnivé cyklisty – na soupisce jsou ještě dvě volná místa. Nový tým přináší obrovskou příležitost mladým talentovaným sportovcům ve věku 18-23 let dostat se do prostředí profesionální cyklistiky, v němž budou moci rozvíjet dovednosti, učit se a trénovat tak,  aby mohli dosáhnout profesionální úrovně.

Kvalifikace proběhne prostřednictvím online čtyřdílné závodní série na platformě ROUVY, finální výběr se pak rozhodne na off-line týmovém kempu v březnu ve španělské Gironě. „Jsem rád, že mohu otevřít další kapitolu v příběhu ROUVY tím, že poskytneme komukoli a odkudkoli na světě příležitost soutěžit o profesionální smlouvu – to je vskutku vzrušující událost. Tím, že sportovcům umožňujeme jezdit indoor skutečně odkudkoli, jsme schopni pomoci najít ty nejlepší talenty,” dodává Petr Samek, CEO ROUVY. 

Cílem týmu je dosáhnout úspěchu v mezinárodních závodech letošního roku, kvalifikovat se znovu v Deutschland Tour a obhájit titul mistra německé týmové časovky a také vedení v Německé národní cyklistické lize,” prozradil detaily Heiko Volkert, generální ředitel Saris Rouvy Sauerland Týmu, a doplnil: Snažíme se o postup z kategorie Continental Team do Pro Team, k čemuž používáme odlišný model – například jsme výrazně zlepšili servis pro závodníky, kvalitu tréninkového plánu. Chceme s našimi existujícími i novými sponzory Saris a ROUVY dosáhnout udržitelného růstu a zlepšení mezinárodní úrovně.“

Milujeme profesionální cyklistiku, zároveň se ale chceme podílet na cestě, která jde v souladu s naší vizí a hodnotami inkluzivity. Nezastavíme se v úsilí zpřístupnit profesionální cyklistiku dalším jednotlivcům, kteří možná nikdy nedostali šanci se připojit k tomuto sportu,” uvedl Frank Schreiner, ředitel marketingu pro Evropu v Saris.

Od letošního roku bude výběr soupisek na každou sezónu probíhat i prostřednictvím on-line závodů. To dává příležitost pro účast dalším jezdcům. Navíc v současné době hledá Saris Rouvy Sauerland tým další jezdce, kteří se budou hodit do týmu – aktuálně jsou na soupisce dvě volná místa. Výběr má na starosti odborná porota. Kromě zástupců Saris, ROUVY a současného vedení týmu Sauerland budou dalšími

členy poroty bývalí profesionální cyklisté či sportovní ředitel Deutschland Tour Fabian Wegmann. Kandidáti se mohou hlásit zde.

4-ETAPOVÉ KVALIFIKAČNÍ ZÁVODY:

  1. ledna – Pro-Chaser Qualification TT #1 – 12:00 a 19:00
  2. února – Kvalifikace Pro-Chaser #2 – 12:00
  3. února – Kvalifikace Pro-Chaser #3 – 12:00
  4. února – Pro-Chaser Qualification TT #4 – 12:00

Registrace je otevřená zde.

Kdokoli je vítán závodit s kvalifikačními jezdci i jen tak pro zábavu.