Exhibice v New Yorku v rámci fashion weeku? To náš sport potřebuje, říká šermíř Choupenitch

Nejlepší český šermíř Alex Choupenitch má za sebou zajímavou zkušenost. V rámci modelingové akce se představil v New Yorku na exhibičním turnaji, kterého se zúčastnil jako jediný zahraniční šermíř. “Šermovali jsme na přehlídkovém molu jen kousek od lidí, pro které to byla velká show. Přesně tohle náš sport potřebuje,” hlásí bronzový medailista z olympiády přímo z New Yorku. 

A jak se Choupenitch dostal na akci, která byla plná známých osobností dostal? “Oslovili mě, protože patřím mezi Red Bull sportovce a vědí o mně, že dělám hudbu a podobné akce mám rád,” vysvětluje osmadvacetiletý rodák z Brna.

Měli jsme zápas s Milesem Chamley-Watsonem, který se vedle šermu věnuje právě modelingu a má za sebou spolupráce s velkými značkami. V exhibičním zápase jsme měli za úkol co nejvíce pobavit plný klub The Bowery Ballroom,” pokračuje Choupenitch.

To se Choupenitchovi podle reakcí přítomných povedlo. “Hodně nás pochválil třeba Australan Keegan Palmer, který vyhrál olympiádu na skateboardu. Říkal, že vůbec netušil, jak moc může být šerm cool,” říká nejlepší český fleretista, který si užil pochvaly i během následné after party.

“Hrozně moc se mi líbilo i vybavení, ve kterém jsem šermoval. Poslal jsem před akcí masku  a dres návrhářce z Paříže, která spolupracuje třeba i s Kanyem Westem nebo Rihannou, takže výsledek byl fakt super,” připomíná Choupenitch.

Ostatně design přišli ocenit influenceři nebo další sportovci. “Byli tady snowboardisté, skateboardisté, atleti, modelky a influencerky, nebo zástupci velkých firem. Prostě obecně lidé, kteří mají milionové dosahy v online světě,” pokračuje Choupenitch s tím, že na akci byli mimo jiné i modelka Amanda Steele nebo raperka Raja Kumari.

A všichni pořád opakovali, že to byla skvělá show, která jim připomínala atmosféru z bojových sportů. Byl bych moc rád, kdyby se náš sport podobnými akcemi do budoucna inspiroval,” dodává osmadvacetiletý šermíř.