Freestylová série NIGHT of the JUMPs se vrací. Uspět chce také Filip Podmol

Po delší pauze se oblíbený freestyle motokrosový seriál vrací na scénu. NIGHT of the JUMPs odstartovala už v pátek v německém Berlíně a nechybí u toho ani Filip Podmol. Druhý díl se pak na stejném místě uskuteční v sobotu. Bojovat se bude o titul mistra světa v jednotlivcích, soutěže budou probíhat v Best Whipu, v Synchru, ale také o nejlepší trik. A dojde také na souboj reprezentačních týmů. „Jedná se o tradiční akci při které je skvělá atmosféra, v Německu freestyle motokros milují. Rád bych bojoval o šampiona NIGHT of the JUMPs a třeba s parťáky uspěl v soutěži týmů,“ prohlásil Filip Podmol, který nedávno ovládl exhibici v Kielu.  

NIGHT of the JUMPs se letos nepojede pod hlavičkou FIM, i tak půjde o velkolepou zábavu a hlavně o prestižní souboje. Vždyť k vidění bude mistr světa a zlatý medailista z X-Games Luc Ackermann, který oslaví comeback. V minulém roce v Berlíně si totiž přetrhl křížový vaz v koleni. Nyní už je opět připraven na svá legendární dvojitá salta. Společně v týmu s ním pojede Kai Haase z Berlína, ale také speciální host David Rinaldo z Francie. To český tým bude ve složení Filip Podmol, Matěj Česák a Petr Pilát. Závodit bude také tým ze Španělska.

Tahle sestava a další jezdci představí nejlepší freestyle motokrosové triky. „Trénoval jsem nedávno u Francouze Rinalda a jsem dobře připravený. Chci být hodně často na stupních vítězů,“ vyhlásil Filip Podmol, jehož bratr Libor tuhle sérii v roce 2010 vyhrál. Kromě freestyle motokrosařů budou k vidění jezdci na horských kolech a BMX. Série NIGHT of the JUMPs pak bude mít zastávku 25. března v Mnichově a 20. května v Mannheimu.

Foto: Orelac Racing Movisio