Golfový Masters vyhrál poprvé Japonec Hideki Matsuyama, sponzoruje ho Lexus

Profesionální golfový hráč Hideki Matsuyama sponzorovaný značkou Lexus zvítězil na turnaji Masters 2021, čímž se zapsal do historie coby první japonský vítěz jednoho ze čtyř nejdůležitějších golfových turnajů světa. Právě Masters je nejslavnějším a nejsledovanějším turnajem ze všech „Majors“.

Devětadvacetiletý Matsuyama hraje profesionálně od roku 2013 a značka Lexus jej podporuje od roku 2014.

Přelomovou výhru Matsuyama potvrdil na poslední jamce posledního kola soutěže pořádané tradičně v golfovém klubu Augusta National ve státě Georgia ve Spojených státech. Po vítězném jediném úderu s celkovým skóre 10 úderů pod par se mu zaslouženě dostalo cti obléknout si proslulé zelené sako, vyhrazené pouze vítězům Masters.

Masters je jedním ze čtyřnejprestižnějších turnajů na poli profesionálního golfu, souhrnně označovaných jako „Majors“. Každoročně se koná v průběhu druhého dubnového týdne coby první turnaj roku; následuje v květnu mistrovství PGA Championship, v červnu pak US Open a poté v červenci The Open Championship ve Velké Británii.

Poslední turnajový den jsem byl od rána nervózní a nervózní jsem vlastně byl až do úplného konce. Přestože jsem na žádném turnaji kategorie ‚Major‘ nevyhrál, mám pocit, že toto vítězství na Masters povede i ke změně mentální postoje mladých golfistů v Japonsku,“ řekl Matsuyama.