Herní portál PLAYzone spouští funkci Zápasovník. Jde o světový unikát

Agentura PLAYzone odhaluje na svém portále playzone.cz unikátní funkci Zápasovník. V něm si mohou fanoušci elektronických sportů snadno dohledat minulé či budoucí zápasy českých i mezinárodních soutěží. Zároveň si mohou procházet detailní statistiky hráčů, týmů, jednotlivých zápasů či celých turnajů, včetně již proběhlých českých a zahraničních soutěží. Funkce je svým rozsahem světový unikát, neboť jako jediná aktuálně pokrývá hned pět esportových titulů a další budou přibývat. Do budoucna je navíc plánováno i další rozšiřování funkcí Zápasovníku.

„Jsme rádi, že po dlouhých měsících příprav se nám s týmem podařilo spustit projekt, který jsme se rozhodli pojmenovat Zápasovník. Jde o zatím prvotní verzi, za kterou stojí stovky hodin usilovné práce programátorů, grafiků a hlavně týmu správců. Myšlenka detailního pokrytí několika her s hlavním zaměřením na domácí scénu se nám líbí natolik, že už nyní nám v šuplíku leží desítky nápadů, jak bychom jej chtěli rozvíjet dále v budoucnu.“ říká Jakub Trulík, který v agentuře PLAYzone vede online tým.

Speciální funkci Zápasovník mohou znát návštěvníci zahraničních webových stránek jako Matchticker. Jeho česká verze je však mnohem širší, neboť již dnes v nich statistiky a údaje najdou fanoušci titulů Counter‑Strike: Global Offensive, PUBG, Hearthstone, Valorant a League of Legends. Zápasovník je zaměřen především na českou esportovou scénu a monitoruje hlavní soutěže, jako jsou Tipsport COOL Liga, Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách, Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách či Sazka eLeague. Ze světové scény mohou uživatelé dohledat informace o turnajích pořádaných pod značkami ESL, Dreamhack, LEC, LCS, Worlds, turnaje z kategorie Major či další významné globální soutěže. Důraz bude také kladen na zahraniční ligy, ve kterých působí čeští hráči.

„Důvod zaměření na domácí scénu je ten, že podobná možnost dohledat si informace o zápasech, přestupech nebo statistikách na jednom místě v Česku ani Slovensku neexistuje a nám samotným v praxi chyběla. Inspirace v zahraničním HLTV.org zaměřeném na pokrytí CS:GO je zřejmá, ale my jsme chtěli jít ještě dále, a proto budeme pokrývat vždy větší množství stálých her či těch, které jsou zrovna v esportu trendy. Momentálně je Zápasovník připraven na FPS, MOBA, karetní i Battle Royale hry,“ vysvětluje Trulík.

Důležitou součástí nového Zápasovníku jsou také detailní údaje o hráčích, například jejich dosavadní největší úspěchy, přestupy mezi týmy či více než desítka nejdůležitějších statistik, která je v jejich esportovém titulu sledována. Mezi takové statistiky patří například počet vítězství, procentuálně vyjádřená míra výher, počet odehraných zápasů či K/D ratio. V obrovské databázi Zápasovníku může vyhledávat každý a za jejím provozem, který je aktualizován v reálném čase, stojí tým zkušených administrátorů.

V příštích měsících bude Zápasovník rozšířen o provázání zápasů se sázkovými kancelářemi pro starší 18let. Další novinkou budou virtuální tipovací soutěže o kredity s možností výhry hodnotných cen. V neposlední řadě nabídne Zápasovník v budoucnu také detailní profily organizací nejenom v daném esportovém titulu, ale navíc i napříč všemi hrami. To znamená, že fanoušci budou mít přehledně všechny výsledky a statistiky svého oblíbeného týmu na jednom místě.

Odkaz na Zápasovník: https://www.playzone.cz/cs/zapasovnik