Kola značky Festka slaví úspěch na sociálních sítích?

Česká společnost Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu karbonových rámů silničních kol, zaznamenala v minulém roce opět zvýšený zájem o svoje výrobky. Jedním z hnacích motorů povědomí o značce je její prezentace na sociálních sítích, zejména na Instagramu, kde společnost představuje nejen kola, ale kde také nechává nahlédnout do zákulisí výroby a kde představuje své světové prodejce a ambasadory. Festka již podruhé představila mezi Vánoci a Novým rokem přehled příspěvků, které se na Instagramu setkaly s největším ohlasem. Podívejte se na přehled deseti nejúspěšnějších Festek s komentáři od spoluzakladatele značky Michaela Mourečka. 

Festka Scout, nový gravel model uvedený na trh v roce 2021. Toto kolo, provedené v grafickém designu jménem Mumie, jsme postavili pro Češku žijící ve Švýcarsku. Je to již několikáté kolo pro tuto nadšenou sportovkyni, která svá kola využívá velmi aktivně.

Festka Scout je gravel kolo pro náročnější terény a bikepacking. Tento konkrétní exemplář je zajímavý sadou komponentů od španělské firmy Rotor, která se ovládá hydraulicky namísto běžnější mechaniky či elektroniky.

Recenze modelu v prestižním britském cyklistickém magazínu Cyclist Festka Scout review | Cyclist.

Jeden z grafických designů z kategorie Spirit ukazuje na našem nejpopulárnějším modelu Scalatore, že krása je opravdu často v jednoduchosti.

Osobní kolo jednoho ze služebně nejstarších zaměstnanců Festky, rámaře Josefa Kabeše (Pepovo kolo), ukazuje, že dosáhnout extrémně nízké hmotnosti nemusí být o závratném rozpočtu. Kolo je plné speciálních detailů jako jsou vlastnoručně vyrobená řídítka či sedlo. Garážovka jak má být.

Na modelu Festka Doppler se unikátním způsobem setkávají dva ušlechtilé materiály: karbon a titan. Karbonové části jsou u tohoto konkrétního kola nalakovány barvou Chameleon Eclipse která svou proměnlivostí dělá čest svému jménu. Výsledkem je velmi působivý, výrazný, ale zároveň elegantní rám.

Model Rover byl před více než třemi lety naším prvním gravelovým rámem. Toto unikátní provedení je inspirováno designem závodního vozu Audi Sport Quattro S1 E2 z roku 1986, které jezdilo legendární kategorii Rally group B. Kolo bylo vytvořeno pro zákazníka z Finska, který si celý grafický koncept navrhl zcela sám včetně velmi umně předesignovaných log původních sponzorů na loga značek komponentů, které byly na stavbu použity.

Umělecká dvojice Ondráš & Kašpárek stojí i za naším nejúspěšnějším instagramovým příspěvkem roku 2021. Pánové svoji jedinečnou uměleckou metodu aplikovali nejen na samotný rám ale i na sedlo, představec a vidlici. Výsledný stroj je osazen špičkovými komponenty a dnes již čím dál méně používanými ráfkovými brzdami. 

Festka je česká technologická firma, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality. Sídlo a výroba firmy je v centru Prahy v České republice. Festky sedlá celá řada zajímavých lidí od hollywoodských celebrit a miliardářů až po obyčejné začátečníky, kteří si chtějí užívat jízdy na mimořádném produktu, který vznikl např. i díky podpoře Evropské vesmírné agentury (ESA). Firmu založili Michael Moureček a Ondřej Novotný a na estetickou úroveň kol Festka dohlíží od samého začátku umělecký ředitel Tomáš Hnida. Zhruba 90 % procent rámů a kol firma exportuje do celého světa, 80 % míří k zákazníkům mimo EU – zejména do Asie a USA.