Tým DS Techeetah získal na E-prix cenné body

Mistrovství světa ABB FIA Formule E 2021/22 odstartovalo v Diriyah v Saúdské Arábii další dvojicí velkolepých nočních závodů v historickém pouštním prostředí zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO, kdy okruh Diriyah o délce 2,495 km s 21 zatáčkami obepíná historické městské hradby. Tato trať je skutečným testem energetického managementu a strategie – závod se jel ve tmě s osvětlením LED lemujících okruh.

Tým DS Techeetah, dvojnásobný šampion této disciplíny, nedosáhl tentokrát výsledků, v něž doufal. V pátečním závodě Jean-Éric Vergne, který startoval ze 13. místa, útočil na soupeře po celou dobu závodu a po 45 minutách urputného boje projel cílem na osmém místě, čímž získal první body do hodnocení jezdců a týmů v nové sezóně. António Félix da Costa s druhým vozem DS E-Tense FE21 odstartoval ze 16. pozice, ale několik sekund po startu do něj narazil jiný závodník a po tomto incidentu musel odstoupit.„Evidentně to nebyl začátek sezony, v jaký jsme doufali, zvláště poté, jak dobré tempo jsme měli ve volném tréninku,“ uvedl generální ředitel Techeetah Mark Preston.  

Ani sobotní závod nevyzněl pro tým DS Techeetah zcela podle jeho představ. Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa startovali z šestého, respektive sedmého místa a oba se za volantem vozu DS E-Tense FE21 sice skvěle uvedli, když Jean-Éric Vergne po celý závod tvrdě bojoval o udržení své pozice a dojel na šestém místě, dokud závod 7,42 minuty před koncem nezastavil safety car. DS Techeetah tak získal 8 bodů. Druhý jezdec António Félix da Costa skončil na 13. místě.  

Příští závod E-Prix mistrovství světa ABB FIA Formula E je naplánován na 12. února v Mexico City.

Bohumil Brejžek
Foto: DPPI