Königa čeká závěr sezony v Jerezu

Závěrečný víkend v mistrovství světa superbiků má před sebou Oliver König. Pražský rodák před ním hodně trénoval na motokrosu, fyzicky se připravoval a rád by si v něm udělal radost. Může to být můj poslední závod v této elitní třídě, protože stále ještě není jasné, kde budu v příštím roce,“ prozradil jezdec z týmu Orelac Racing Movisio. Ve španělském Jerezu začnou v pátek tréninky, kvalifikace a závody se uskuteční o víkendu v přímých přenosech na Nova Sportu.

Ještě před odletem do Španělska nebylo jasné, zda vůbec Oliver König odcestuje, protože ho trápila nemoc. „Bylo podezření, že se jedná o mononukleózu, což se naštěstí nepotvrdilo. Díky Olympu Praha, kde rovněž trénuji a připravuji se, jsem podstoupil odběry krve. Ty nemoc nepotvrdily. I když se trochu potýkám s nějakou infekcí, není to nic vážného a absolvuji poslední letošní závodní program,“ doplnil český závodník.

Na španělskou trať se připravoval hlavně na motokrosu, pravidelně trénoval v Balance Club Brumlovka. „Ale také jsem trénoval hlavu, začala mi totiž škola. Vrátil jsem se zpátky na NEWTON University, kde jsem ve druhém ročníku. Jsem tam spokojený a zatím se mi tam daří,“ dodal König.

Závěr sezony si chce užít a udělat si radost kvalitním výkonem nebo hezkým výsledkem. Ty letos zatím moc nepřicházely, protože König doposud nezískal v šampionátu ani bod a na motorce kawasaki se spíše trápil. Například v Portugalsku se mu porouchal náhradní motor a druhý závod sledoval pouze u tratě. „V Jerezu chci hlavně ve zdraví dojet, abych byl připravený na zimu, kde bude potřeba pořádně máknout na další sezonu. Zatím ale nevím, kde budu působit. Můj manažer Miloš Čihák ale jedná o setrvání v superbicích,“ dodal König. První závod v Jerezu odstartuje v sobotu od 14:00.

Foto: Orelac Racing Movisio