Top ten na mistrovství světa pro Alessii Palanti

Přála si další medaili. I když to tentokrát necinklo, osmé místo na mistrovství světa do 21 let v olympijské třídě ILCA 6 je parádní výsledek. Navíc to v marockém Tangeru nebylo vůbec snadné.

Mistrovství světa do 21 let v olympijských třídách ILCA 6 dívky a ILCA 7 chlapci se konalo od 15. do 22. října. Na startu bylo 66 závodnic a mezi nimi jediná česká zástupkyně Alessia Palanti, která závodí za pražský Yacht Club CERE.

„Závod byl dlouhý, vystřídaly se během něj všechny druhy podmínek – od slabého větru až po extrémně silný, slunce i déšť, ani nebylo moc teplo. S osmým místem nejsem úplně spokojená, myslela jsem na medaili. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem hodně zlepšila starty, s nimiž jsem měla v poslední době problém. Také rychlost jsme měla dobrou, ale udělala jsem moc taktických chyb při křižování proti větru. Dva dny, kdy foukal hodně silný vítr, tak se jela jen jedna rozjížďka denně. Mám tyhle podmínky ráda, ale poprvé jsme se převrátila a dojela sedmá, až poslední den mi to vyšlo a úplně poslední jízdu jsem vyhrála. Je to taková tradice, když nejedu úplně podle svých představ, tak vyhraji poslední rozjížďku…,“ zhodnotila průběh závodu Alessia.

V Maroku se jí moc nelíbilo a není divu. „Lodě jsme měli na pláži, takže písek byl úplně všude. Moře bylo strašně špinavé, všude plavaly plasty a mrtvé myši. Také chodit mimo jachtklub prakticky nešlo, jednak jsme neměli moc času a pak jako dívky jsme měly strach. Všichni místní chlapi se na nás snažili mluvit a pískali na nás, když jsem měly na sobě sukni a normální tričko. Chtěly jsme chodit do posilovny, ale blízko jsme dokázaly najít jenom posilovnu pro muže. Necítila jsem se tam dobře a nikdy jsem nešla ven sama,“ popsala situaci Alessia.

Její tým ze Sardinie, kde Alessia nyní žije, byl v Maroku úspěšný. Italka Sara Savelli, která s ní trénuje v Cagliari, v závodě skončila šestá, trenéři Enrico Canu a Alberto Nieddu byli spokojeni.

Více o závodě: https://2023ilcau21.ilca-worlds.org