Libor Podmol ve Vlašimi předvedl nový trik

O víkendu se uskutečnila největší Podmolbrothers SHOW letošního roku. A to přímo na domácí půdě ve Vlašimi. Poprvé tým slavného freestyle motokrosaře Libora Podmola postavil dva skoky, jezdci tak mohli létat v desetimetrové výšce vedle sebe a předvádět synchronizované triky. Oficiálně se také představil nový pumpark a Podmol divákům ukázal zcela nový trik na dakarské motorce – „backflip navigation tower flip.“ V současné době zintenzivňuje přípravu na Dakarskou rallye 2024.

Veřejnosti ukázali, že umí připravit velkolepou adrenalinovou show s plno zajímavými aktéry. Vždyť kromě Libora Podmola se divákům představil jeho mladší bratr Filip, který se vrátil z Mexika, kde se účastnil závodů série X-Pilots. K nim se přidal František Máca, Josef Aron, Radek Bílek nebo Richart Bábek. Ti všichni s motorkami létali buď sami, nebo společně při synchronizovaných tricích. Na koloběžkách zase řádil novopečený domácí šampion Matiáš Pekárek nebo trojnásobný mistr světa Richard Zelinka.


A také sestava na kolech byla výjimečná – Tomáš Zejda, Teodor Kováč, Vilibald Vítek a Zdeněk Pešek, který uchvátil při soutěži Best Trick dvojitým saltem dopředu. Pro Vlašim to byl adrenalinový svátek, což uznal také starosta města Luděk Jeništa. Společně s Podmolem pak přestřihli pásku od nového pumparku, do kterého město zainvestovalo 5 milionů korun. „Máme teď místo, kde můžeme vychovat třeba olympijského vítěze,“ prohlásil Podmol, který byl hlavním organizátorem a akci rovněž společně s Jakubem Kalinou moderoval.

Divákům ukázal na svém dakarském speciálu salto a také zcela nový trik – „backflip navigation tower flip.“ Jak ho vymyslel? „Chtěl jsem ukázat domácímu publiku něco, co nikdo na světě přede mnou neudělal. Tak to mám rád. Zkoušel jsem do molitanu klasický FMX trik backflip heelclicker, ale vždy mi tam zacláněla navigační věž. Nakonec mi to vlastně přišlo ještě více cool a tak jsem místo patami tleskl o navigační věž a pojmenoval to backflip navigationtower click,“ vysvětlil s úsměvem Podmol.

Na konec následovaly koncerty kapel KEKS a Jakub Děkan Band. Jeden z nich se však musel z důvodu prudkého deště zrušit. I tak si více než 2 tisíce nadšených a skandujících diváků tuto Podmolbrothers HOMETOWN SHOW užily.

Foto: Aleš Drak