Manželé Paulovi zintenzívnili přípravu a jsou ve formě

Manželé, rodiče, ale také reprezentanti Zuzana a Tomáš Paulovi tvoří jeden tým. Jsou několikanásobní mistři ČR v curlingu a na ZOH v Pekingu obsadili krásné 6. místo.

Jak dlouho se s Tomášem znáte, jak dlouho spolu hrajete?
Už ani nejsme schopni spočítat, jak dlouho se vlastně známe, ale hrajeme spolu od roku 2009, když už jsme spolu chodili a měli jsme to jako společnou alternativu k běžnému rande. Seriózněji jsme začali „mixed doubles“ hrát až později, když jsme zjistili, že nám to opravdu jde a můžeme vítězit. Později jsme si to i zvolili za hlavní disciplínu, přestože to tenkrát byla opravdu složitá volba, ale věřili jsme, že právě tahle nás může dostat na olympiádu. 

Jaká je Vaše vzpomínka na Peking: jak složitá to byla cesta a jak super to byla jízda?
Po tom, co nám o pár centimetrů utekla olympiáda v Koreji, jsme si řekli, že Peking se nám už musí podařit. Jsme na nás zpětně opravdu velmi pyšní, jak se nám podařilo kvalifikovat a připravit se na ZOH. Tím, že jsme byli v Čechách první, komu se to kdy povedlo, tak o to větší to pro nás mělo váhu. A samotná olympiáda byl neuvěřitelný zážitek – velká odměna. Jsme spokojeni jak s výsledkem, tak i s tím, jak se nám povedlo zviditelnit náš oblíbený sport.

Jak trénovat a připravovat se na vrcholné úrovni s malým dítětem a s prací na plný úvazek?
Je to velká fuška a rozhodně univerzální recept na to stále ještě neznáme. Pokud nám ho někdo prozradí, tak budeme rádi. První polovinu této sezóny jsme hodně bojovali s tím, abychom si našli příjemný balanc. Nerada musím přiznat, že některé naše výsledky ovlivnila únava nebo nový stres. Ale každý turnaj je to lepší a lepší, a navíc máme zlaté dítě, které nám toho spoustu odpouští a hlídání si i umí vyloženě užít.

Jak složité bylo se po mateřské pauze dostat znovu do formy?
Dostat se zpět k technické formě nebylo vlastně tolik náročné, horší ale bylo adaptovat se na nový režim a zvládat únavu z nevyspání/starání se o dítě. 

Jaké je Vaše vyjádření k znovu obhajobě MČR?
Pro nás to byla speciální výhra. Byl to dlouhý a intenzivní turnaj a my jsme dobře načasovali formu a rozvrhli síly. Jsme tam, kde jsme chtěli být – v pozici, kdy můžeme pro ČR nasbírat co největší porci olympijských bodů. 

Jak probíhá příprava na MS?
Chceme zopakovat načasovaní formy tak, jako jsme to dělali před finále MČR, a to zintenzivnit přípravu v posledním měsíci. Právě jsme se vrátili z turnaje WCT v Bratislavě, kde jsme skončili druzí a poslední testovací event máme v Praze na Mixed Doubles Prague Trophy, jednom z doposud nejlépe obsazených turnajů v historii.

Jaké máte cíle na MS + další do budoucna?
S top 10 na MS budeme spokojeni. Jde nám hlavně o to nasbírat co nejvíce bodů tak, aby se ČR povedlo znovu se na ZOH podívat.

Foto: Barbora Reichová