Na Eco Rally v Hustopečích Peugeot opět vítězil

Zářijová Agrotec Eco Rally Hustopeče byla třetím podnikem úvodního ročníku Phoenix Contact Česká Trophy v ecorally pro sériové vozy s alternativním pohonem. Tento seriál letos doplnily ještě dva samostatné podniky – Eco Rally Bohemia a Green Rally Barum Zlín, přičemž v obou těchto soutěžích se posádkám s vozy Peugeot e-208 podařilo zvítězit. Na všechny eco rally, ať už zařazené či nezařazené do šampionátu Phoenix Contact Česká Trophy, značka Peugeot v ČR vyslala své zástupce a na většině z nich získala cenné kovy.

Několikanásobné vítězství

Nejinak tomu bylo v Hustopečích. Posádky s vozy Peugeot zde vybojovaly první místo v elektromobilech i absolutně, druhé místo pak v kategorii „Spotřeba“ a společně se zasloužily o celkové vítězství značky Peugeot v poháru výrobců.

Pro soutěž vozů s alternativním pohonem byla zvolena atraktivní 150 kilometrů dlouhá trasa pod Pavlovskými vrchy, kterou soutěžní vozy absolvovaly dvakrát. Za značku Peugeot vyrazily na trať tři posádky s elektromobily v barvách trikolory: červený a bílý Peugeot e-208 a modrý Peugeot e-2008. Nejlépe se dařilo páru Petr Vomáčka – Martina Vomáčková s Peugeotem e-2008. Přestože v Hustopečích absolvovali s tímto elektrickým SUV premiéru, bylo zřejmé, že si s ním padli do noty. Z deseti zkoušek – RS (regularity stage) – se jim podařilo pět vyhrát, ve dvou dojet na druhém, ve dvou na třetím a v jedné na čtvrtém místě. Výsledkem byl nejvyšší stupeň vítězů.

Premiéra s e-2008 a hned první místo

„Samotné auto bylo pro nás výzvou, jelikož jsme s podobným vozem ještě nejeli, a museli jsme si tedy vše nastavit a důkladně otestovat,“ uvedl Petr Vomáčka a pokrařoval: „Jedinou komplikací, která se nakonec vyřešila odvážnou jízdou, byl jednofázový nabíjecí kabel, přičemž třífázový by pro tento účel byl mnohem vhodnější. Výsledkem byla pomalejší, ale odvážnější jízda v druhé části rallye, jelikož před odjezdem nám auto říkalo, že máme nabito jen o dva kilometry více, než byla celá odpolední část. Nakonec jsme však dojeli s pětiprocentní rezervou kapacity baterie. Kromě celkového vítězství jsme jako manželská posádka vyhráli i první místo za smíšený tým.“

Dvojice Kryštof Hájek – Nikola Procházková s vozem Peugeot e-208 skončila tentokrát na pátém místě. V letošním roce má tato mladá posádka za sebou druhé místo v Bohemia Eco Energy Rally a čtvrté místo ve Valašské Regularity Rally. S vozem e-208 se chystá v listopadu ještě na eco Rally Klatovy. Další posádka s Peugeotem e-208, Marek Tomíšek – Jakub Motlík, zakončila Eco Rally Hustopeče na celkové osmé příčce. V kategorii „Spotřeba“ však uspěla o poznání lépe a obsadila druhé místo. Díky vysoké účasti vozů značky Peugeot a dobrým výsledkům jejich posádek se značce letos už podruhé podařilo získat pohár konstruktérů.