Cyklosalon 25: Parťák na trail, jak předjíždět auto, americký celokarbon

Je tu další týden a s ním i příjemnější povětrnostní podmínky pro cyklisty hobíky i profíky. A také Cyklosalon. Inspirace, informace, zábava pro milovníky jízdy kolmo. Cyklosalon poběží v sobotu 10. září v 7.20 na Primě a ve středu 14. září ve 23.10 na Prima COOL. Zpětně najdete díly na iprima.cz.

Devátý měsíc je v plném proudu a my vám přinášíme dvacátý pátý díl této sezóny. CYKLOSALON.TV jel celé prázdniny a i po nich pro vás máme testy kol, rady a tipy. Na co se můžete těšit?  

Letecký den Martina Müllera. Ano, je tomu tak. Martin se toho jako bývalý sjezdař nebojí a vzal si do parády skoromotorku – rakouské elektrické celopéro KTM MACINA KAPOHO PRESTIGE. Už podle názvu je jasné, že se jedná o prestižní záležitost, a Martin ji uchopil tak, jak jej známe. Prostě ji vzal na své oblíbené traily a lítal. Kapoho pořádně provětral, a co se mu na kole líbilo a co lehce zklamalo, to už nechte na něm a jeho testu.

Bezpečnostně-servisní okénko přináší důležité informace, které je dobré si připomínat stále a zas. Tentokrát se podíváme na správné předjíždění – autem cyklisty a i opačně cyklistou auto. Terez Tobiášová se zeptala také pplk. Jana Straky z Policejního prezidia ČR. I když spěcháte, je prostě dobré být ohleduplný, počkat si a předjet cyklistu bezpečně, když vidíte třeba za zatáčku.

Třetí reportáží a druhým testem pro vás bude žhavá novinka od amerického TREKu. Ondra Štangler si osedlal celokarbonové celopéro FUEL EX, kolo 6. generace tohoto modelu. K launchi neboli k odhalení tohoto stroje došlo teprve 8. 9., tedy před dvěma dny, a my jako jedni z prvních v republice přinášíme videotest.

Po výletech po zahraničí vám přinášíme i jeden domovský. Vašek si zajel okruh kolem Třebechovic pod Orebem, kousek východně od Hradce Králové. Nemohl vynechat návštěvu největšího evropského muzea betlémů, a to Třebechovického muzea betlémů. Zajel se podívat na Oreb, do Podorlického skanzenu a nezapomněl ani na zajímavou vodárenskou věž v Týništi nad Orlicí nebo třeba na technickou památku náhon Alba. Tento výlet se bude líbit nejen rodičům, ale všem, kteří nepospíchají, chtějí se něco dozvědět a zároveň protáhnout svá těla.

Nebude chybět samozřejmě ani oblíbená soutěž o zajímavé ceny.   

Díky pořadu Cyklosalon.tv se můžete těšit na další novinky ze světa dvou kol. Pořad Cyklosalon se každoročně rád a sofistikovaně ujímá role průvodce světem kol, ale také zdravým životním stylem pro cyklisty či vybavením nezbytným pro skvělé výkony. Kromě toho je pořad také plný tipů na cyklovýlety, rodinné i sportovní, orientované na výkon. Každý si vybere podle toho, jak má natrénováno. Přidejte se tedy ke komunitě, která má stále