Nejlepšími softbalisty loňské sezony byli vyhlášeni Malý z Mostu a Saviola z Ostravy

Během pátečního večera se na softbalovém galavečeru rozdávaly individuální ceny za loňskou sezonu. V ní dominovali hráči z domácí extraligy. Nejlepším pálkařem se stal Marek Malý, tahoun chomutovského týmu. Nejvíce homerunů zaznamenal zkušený David Mertl. To u žen v útoku vládla zejména Barbora Saviola z Arrows Ostrava. V nadhazovacím kruhu byli nejlepší v minulém roce Michal Holobrádek a Martina Bláhová.

V loňské sezoně předvedl Marek Malý 30 úspěšných odpalů, osm homerunů a zaznamenal velmi dobrý pálkařský průměr 0,476. Pro svůj tým zařídila opora Beavers Chomutov 25 bodů. „Moc si toho ocenění vážím. Také vzhledem k tomu, že je konkurence v softbalovém prostředí veliká,“  prohlásil Malý. Nejvíce homerunů odpálil tradičně David Mertl z pražského Spectrum. Celkem jich v loňském ročníku dal devět. „Já myslím, že ten strop jsem měl a už to bude hodně klesat,“ dodal s úsměvem Mertl, bývalý reprezentační catcher.

Barbora Saviola

Minulou extraligou sezonu se velmi dařilo Barboře Saviole, která předvedla 54 úspěšných odpalů a celkem pět homerunů. O tom, že pálí fakt tvrdě, svědčí i další statistický záznam – zaznamenala totiž 16 dvojmetových odpalů, zároveň pro svůj tým zařídila 42 bodů, což je nejvíce z extraligy. „Jsem za to moc ráda. Důležité je, aby se mé spoluhráčky dostávaly na metu a já je pak ráda stahuji,“ dodala Saviola z ostravského týmu.  

Mezi nadhazovači vládla Martina Bláhová, která předvedla 142 strikeoutů. Právě ona byla jedna z nejdůležitějších součástí na cestě Tempo Praha za postupem do finále. „Nejvíce budu vzpomínat na to, že jsem hrála finále. V softbale působím opravdu dlouho a v minulém roce to bylo poprvé. Moc jsem si to užila,“ prohlásila Bláhová, která byla zároveň oceněna jako MVP play-off extraligy. Její tým Tempo Praha se do finále dostal po 39 letech.

Juniorkou roku byla oceněna Kateřina Kindermannová, juniorem pak Adam Buchner. Trenér mládeže se stal Michal Maryška, trenérkou dětí poté Helena Novotná. Extraligovými trenéry byli vyznamenaní – Milan Humaj z Tempa Praha a Pavel Kasal.

Softbalový galavečer – nejlepší pálkařka extraligy: Barbora Saviola. Nejlepší pálkař extraligy: Marek Malý. Nejvíce homerunů v extralize: David Mertl. Nejvíce RBI extraligy: Barbora Saviola. Nejlepší nadhazovačka extraligy: Martina Bláhová. Nejlepší nadhazovač extraligy: Michal Holobrádek. MVP play-off extraligy: Martina Bláhová. MVP play-off extraligy: Adam Buchner. Juniorka roku: Kateřina Kindermannová. Junior roku: Adam Buchner. Osobnost Extraligy: Jonáš Hajný. Kouč roku extraligy žen a extraligy juniorek: Milan Humaj. Kouč roku extraliga mužů, extraliga juniorů: Pavel Kasal. Trenér mládeže: Michal Maryška. Trenérka mládeže: Helena Novotná. Trenérský objev roku: Barbora El Ghannam. Trenérský nováček roku: Filip Macourek. Mezinárodní reprezentace: Michal Židek.

Foto: Česká softballová asociace