Netradiční běžecký závod: Třicet pater a přes 600 schodů

Šestý ročník běžeckého závodu Schody AŽ nahoru se po vynucené přestávce konal v neděli 24. září v nejvyšší české budově – brněnské AZ Tower. Zároveň byl zařazen do kalendáře TWA jako mistrovství České republiky pro rok 2023. Celkem se letošního ročníku zúčastnilo 143 běžců, z titulů se radovali Sabina Fiantová a Viktor Novotný.

K prozatím nejkvalitnější konkurenci přispěla účast světové jedničky ženského žebříčku Kamily Chomaničové a deseti nejlepších běžců z první stovky žebříčku WTA (Towerrunning World Association). Nejlepší ženy a muži z mezinárodní konkurence na stupních vítězů obdrželi finanční prémii, pamětní plakety a věcné ceny.

Mistry České republiky pro rok 2023 se stali v kategorii žen Sabina Fiantová a Viktor Novotný. Vicemistry se stali Jitka Ladomirjáková a Milan Wurst. Na stupních vítězů je doplnili na třetích místech Markéta Konečná a Pavel Holec. Celkovými vítězi se v konkurenci běžců z celkem 11 zemí celého světa stali Štefan Štefina a Kamila Chomaničová, oba ze Slovenska.


Pro všechny po zdolání třiceti pater a celkem 631 schodů čekala v cíli originální medaile a památeční fotografie z vrcholu AZ Tower. „Jsme spokojeni jak s účastí, tak i s úrovní závodu. Jsme rádi, že se na našich akcích pravidelně setkávají výkonnostní běžci se skupinou hobby závodníků. Snažíme se jim nabídnou to nejlepší, co umíme. Snad se to daří,“ prohlásil Aleš Čtvrtníček, ředitel závodu.

Pořadatelská skupina BehejBrno.com již nyní připravuje další běh. V neděli 15. října 2023 se uskuteční „Brněnská 25“, závod na 25, 16 a 8 km s nejdelší tradicí v Brně. Zájemci se mohou již nyní registrovat online na webu BehejBrno.com/registrace.

Výsledky závodu: www.behejbrno.com/vysledky