Prague classic! V softbalovém finále žen usilují Joudrs o desátý titul

Stejně jako v minulém roce ozdobí finále softbalové extraligy tradiční pražské derby. V něm bohnický tým Joudrs vyzve Tempo. A pro oba týmy znamená celkové vítězství hodně – Joudrs útočí na jubilejní desátý titul a čtvrtý po sobě, Tempo naopak o svůj premiérový v novodobé domácí soutěži. „Těšíme se, protože nás nebude limitovat strašák z neznáma jako v minulém roce, kdy jsme byli ve finále poprvé,“ prohlásila Ema Vodičková z Tempa. První duel se rozehraje v sobotu od 14:00 ve Svoboda parku, utkání půjdou na i-vysílání ČT sport.

Vloni dopadla finálová série 3:0 na zápasy pro bohnické softbalistky. Tedy výsledkem, který na první pohled vypadá jednoznačně. Ale nenechte se mýlit, všechna utkání měla totiž těsný průběh. „Byla to asi má nejvíce dramatická finálová série,“ prohlásil zkušený trenér Tomáš Kusý z Joudrs. „Příště vyhrajeme my,“ utrousila Martina Bláhová, elitní nadhazovačka z Tempa. A k reparátu letos skutečně dojde.

Jenže Tempo se oproti loňskému roku cítí mnohem silnější. „Myslím, že se nám podařilo za tuhle sezonu posbírat spoustu zkušeností, které nám pomohly herně vyrůst. Máme za sebou několik těžkých zápasů, které jsme musely otáčet, startovaly jsme na kvalitní nadhazovačky také v Evropě,“ doplnila Ema Vodičková z libušského týmu. Tempo letos táhne na pálce Magdaléna Kavanová, která předvedla 50 úspěšných odpalů, na druhé straně má formu Kristýna Horáčková s 36 odpaly.

Ema Vodičková

V nadhozu má letos navrch zase Joudrs, skvělé výkony předvádějí Anna Zoulová a Adéla Linková. Obě letos soupeřkám nadělily více než 130 strikeoutů. „Silné jsou také na pálce, bude hodně bodů a jediné zaváhání nás může stát zápas. Bude potřeba tlačit celou dobu a v obraně musíme být bezchybné,“ doplnila Vodičková, která v semifinále proti Eagles překonávala zdravotní komplikace.

Bohužel mám problém s palcem od levé ruky, což mi neumožňovalo chodit na pálku z mého pravého boxu. Už je to o krapet lepší, ale nejspíš mě budete moci vidět znovu v levém boxu,“ upřesnila Vodičková. Na druhé straně má na pálce formu Kristýna Horáčková s 36 hity nebo Aneta Molentová, která má o dva úspěšné odpaly méně.

Foto: ČSA