Obchodujte s akciemi fotbalových týmů. Nová hra Sport Exchange Market láká na virtuální burzu

Vlastnit akcie svého oblíbeného fotbalového klubu a obchodovat s nimi. Sportovním nadšencům se v letošním roce otvírá zcela první gamifikovaná burza, která přináší nový rozměr do ‘fan engagement’ a zábavy. Průlomový startup Sport Exchange Market se spustil koncem srpna a láká fanoušky na nejslavnější fotbalové ligy. „Uživatelé mají možnost obchodovat s akciemi týmů na základě skutečného sportovního výkonu. Rád bych hru rozšířil do celého světa,“ prohlásil Sašo Belovski, tvůrce inovativního konceptu, který spojuje svět sportu s obchodováním. Je podobný oblíbeným fantasy ligám fotbalu.

Sport Exchange Market spustil svoji debutovou sezonu, a to modelem free-to-play-to-earn. Účastníci jsou vybaveni virtuální měnou ve minimální výši 200 EUR. I když nejde o reálné peníze, prožívají uživatelé vzrušení z řízení portfolia akcií fotbalových týmů. Srdcem tohoto podnikání je spojení fanouškovství ke sportu a dynamiky akciového trhu. Angažovaný ekosystém odměňuje uživatele za jejich znalosti a strategická rozhodnutí. Síla akcie klubu roste podle jeho reálných výsledků.

Dlouhodobým plánem je obchodovat za skutečná peníze podobně jako na běžné burze. V aktuální verzi nejsou zatím ani vstupní poplatky,“ upřesnil Sašo Belovski, který na potřebný algoritmus vyhodnocování přišel ve snu v době koronavirové pandemie. „Chtěl jsem vlastnit akcie svého oblíbeného klubu, ale nic podobného tady nebylo. Proto jsem vymyslel algoritmus, který počítá s deseti tisíci možnostmi z reálného světa. Trvalo to pár let přemýšlení, zkoušení a simulace než se vše vybrousilo do plně funkčního a bezchybného modelu.“

Sport Exchange Market se tak pyšní akciemi téměř 100 týmů z 5 nejlepších evropských fotbalových lig – anglické, německé, španělské, italské a francouzské. To zvyšuje různorodost a vzrušení z obchodních příležitostí. Po skončení sezon se vše vyhodnotí a nejvíce zruční obchodníci mohou vyhrát nejnovější iPhone, herní konzuly Sony Playstation nebo tiskárnu Prusa 3D.

Projekt, který je řízený z Prahy, dokázal uspět už v Itálii. Sport Exchange Market majitel přihlásil do celonárodního ‘start up accelerator’ programu, ve kterém uspěl mezi 500 různých projektů. Zájem o něho je v současné době také v USA, kde by se mohl spojit s ligou amerického fotbalu NFL, basketbalovou NBA nebo baseballovou MLB. A to vše bez větší marketingové propagace, která je v plánu v dalších týdnech.

Další informace o Sport Exchange Market a možnosti účasti na obchodování naleznete na adrese www.sportxmarket.com.

Foto: Sport Exchange Market