Oliver König se v Aragonii držel zkušenějších soupeřů, do cíle dojel dvaadvacátý

Český motocyklový závodník dokončil první závod ve Španělsku na 22. místě. Po celou dobu se držel vzadu, v jedenáctém kole ho předjel italský jezdec Ruiu a odsunul tak Olivera Königa na poslední místo. Zatím to neprobíhá tak, jak jsme chtěli, musím lépe využívat potenciál nové pneumatiky a zlepšit mé jezdecké nedostatky, poladit motorku. Fyzicky jsem na tom ale dobře a chci dál bojovat,“ vyhlásil König z týmu Orelac Racing Movisio. V neděli nastoupí v šampionátu superbiků v Aragonii do Superpole race a do druhého závodu, který bude přenášet Nova Sport.

Do španělské Aragonie přijel také Karel Hanika, který ovládl motocyklový šampionát ve vytrvalostních závodech. Mohl tak oficiálně slavit titul s Yamahou. „Moc mu gratuluji za takový krásný výsledek. Společně s Ondřejem Ježkem, mým rider coachem, mi po nepovedeném třetím tréninku dodali energii do kvalifikace. S ní jsem byl spokojený, protože se mi podařilo zajet stejný čas jako vloni, kdy jsme měli o něco lepší podmínky,“ popsal König, který zatím nemá na svém kontě v šampionátu ani bod.

Jezdec na Kawasaki ale o něj ve velmi těžké konkurenci stále usiluje. Třeba úvodní momenty v prvním závodě v Aragonii byly nadějné – König se držel ve skupince s několika jezdci. „Bohužel v dalším průběhu jsem s nimi neudržel krok a zůstal jsem osamocen. Až mě dojel italský jezdec na divokou kartu Gabriele Ruiu,“ doplnil König, který si po většinu závodu před ním držel náskok. Až v jedenáctém kole ho zkušený závodník na BMW předjel.

Ale částečně mě těšilo, že jsem byl s ním schopný držet krok a neujel mi. A že když ostatní spíše zpomalovali, tak já předváděl konstantní výkony, neměl jsem žádné rychlostní propady. Vím, kde mám rezervy – musím lépe využívat potenciál nové pneumatiky, což umí zkušenější jezdci mnohem více. A pak hlavně projíždět lépe v rychlejších zatáčkách. Srovnáme data s ostatními jezdci, určitě něco vymyslíme,“ dodal jezdec z týmu Orelac Racing Movisio.

Foto: Orelac Racing Movisio