Omniplast Cup 2023 – vítr a slunce, co víc si přát

Ve dnech 15. a 16. července byl YC LS BRNO pořadatelem závodu, tradičně podporovaným brněnskou společností Omniplast. Závod byl vypsán jako Mistrovství ČR pro lodní třídu RS Tera a jako pohárový závod ČR pro třídy RS Aero a RS Vareo.

Děti si během mistrovství ČR ověřily dovednosti, které utužily na předcházejícím třídenním soustředění u nás v klubu. Celkem 19 lodí třídy RS Tera, sedm lodí třídy RS Aero a 21 lodí třídy RS Vareo si užilo jachtingu dosyta. Za horkého a větrného počasí se rozhodčím podařilo uspořádat devět z plánovaných 10 rozjížděk, takže na vodě všichni tentokrát strávili opravdu celý víkend. Děti i dospělí zvládli tento náročný sportovní program bez problémů,“ uvedla ředitelka závodu Gabriela Pavlíková.

Po celou dobu soustředění i závodu panovaly téměř ideální jachtařské podmínky a pro nejmladší závodníky třídy RS Tera to byla skvělá zkušenost, kterou si i všichni užili. Během závodu v neděli panovaly trochu drsnější větrné podmínky a některé děti neodjely všechny rozjížďky, protože už byly vyčerpané předcházejícími sportovními výkony. Za rodiče i děti bychom chtěli moc poděkovat trenérům a klubům za podporu a organizaci soustředění i závodu. Pro děti je důležité poznávat férové sportovní jednání a získávat nové přátele a kamarády,“ doplnila Kateřina L. Brettschneiderová, maminka jednoho ze závodníků.


Společné sobotní opékání špekáčků při zapadajícím slunci a skvělé hudební produkci muzikantské sekce RS Tera Těrlicko pod vedením Saši Packa jen podtrhlo přátelskou atmosféru celé akce.

Díky celému organizačnímu týmu složenému výhradně z členů YC LS Brno, rozhodčím v čele s Michalem Žákem, předsedou JURY Radimem Vašíkem, rodičům jako podpoře dětí na břehu a sponzorům Omniplast, Versino a Vida! Science centrum jsem si to všichni užili.

Závod se konal s dotační podporou st. města Brna a Jihomoravského kraje.

Konečné výsledky:

Třída RS Tera (19 lodí)

  1. Viktor Vlach YC LS BRNO
  2. Dan Chládek YC LS BRNO
  3. Tomáš Gelnar Klub jachtingu Těrlicko

Třída RS Vareo (21 lodí)

  1. Fedor Kubeš YC LS BRNO
  2. Martin Pospíšil Jachtklub Brno
  3. Jan Daněk YC LS BRNO

Třída RS Aero (7 lodí)

  1. Sylva Mrázová YC Nechranice
  2. Petr Bryx YC Nechranice
  3. Bronislav Mlčoch TJ Sokol Tovačov

Kompletní výsledky: https://www.sailing.cz/vysledky/232133