Gladiators ovládli Tipsport Czech Bowl XXX

Hráči Vysočiny Gladiators získali druhý mistrovský titul, když na stadionu FC Vysočina porazili v Tipsport Czech Bowlu tým ISMM Ostrava Steelers 42:28. Nejužitečnějším hráčem finále 30. ročníku Snapbacks ligy se stal Jan Dundáček, jenž se v závěru zápasu výraznou měrou podílel na zlomení odporu ostravské obrany. „Užívám si to hodně. Je to ohromné týmové vítězství,“ prohlásil hrdina Dundáček.

Steelers v základní části Gladiators porazili a vstupovali do finálového zápasu jako mírný favorit. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný a na hřišti vládly obrany. Skóre otevřel tři minuty před koncem první čtvrtiny Petr Čermák, který se vrátil do sestavy Gladiators po dlouhém zranění. To odstartovalo očekávanou přestřelku obou útoků. Na startu druhého poločasu Gladiators přišli o míč a Steelers chybu soupeře potrestali touchdownem Jiřího Šimečky, který srovnal skóre na 14:14. Ostrava se snažila při kickoffu zaskočit Gladiators a Šimečka kopl krátký kickoff k sidelině, kde na něj málem dosáhl Jan Telnar. Ten ale míč nedokázal zpracovat a Gladiators tím získali míč na polovině hřiště.

Dobrou výchozí pozici dokázal velezkušený Dundáček využít. Útok Gladiators se přes běhovou hru dostal až na vzdálenost 2 yardů od endzóny a tam už si Dundáček našel cestu s míčem pro touchdown.

Za nepříznivého stavu vlil novou krev do žil ostravského týmu cornerback Jan Telnar, který zachytil pass směřující na Vojtěcha Mašitu. Telnar ovládl statistiku interceptionů v základní části (v letošní i loňské sezoně) a další zářez přidal v Tipsport Czech Bowlu. Útoku Steelers zbývalo do endzóny 16 yardů a tuto příležitost využili v druhý touchdown Šimečky.

Steelers ve druhé půlce našli recept na obranu Gladiators a opět dokázali vyrovnat skóre. Po dlouhém drivu dotlačil 1yardový touchdown Dominik Dvorský a 7 minut před koncem zápasu bylo skóre 28:28.

Obrana Steelers následně dokázala zastavit útok soupeře, ale útok Ostravy se tentokrát neprosadil. Ke slovu se tak dostal Jan Dundáček, který si nejlepší momenty schoval až na závěr zápasu. Nejprve 5 a půl minuty před koncem přeběhl s míčem přes polovinu hřiště pro 58yardový touchdown, kterým dostal svůj tým do vedení. „Outside zone, člověk to čte blok po bloku a kluci tam ty bloky naskládali perfektně za sebou. Malinko si člověk počká až se to tam otevře a pak je to sprinterský souboj,“ popsal Dundáček nejdelší touchdown zápasu.

V dalším drivu při snaze co nejdéle udržet míč pod kontrolou doběhl quarterback Gladiators do endzóny znovu. „Věděli jsme, že do nich budeme schopni běhat. Když se vede, tak to tým může natahovat a tlačit hodiny před sebou,“ vysvětlil.

Steelers na dva touchdowny Dundáčka v závěru zápasu nenašli odpověď a Gladiators se radovali z výhry 42:28 a zisku druhého titulu v historii klubu. Běhová hra Gladiators zaúřadovala také ve finále a bitvu o titul zakončili s 254 yardy. Nejužitečnějším hráčem se stal Jan Dundáček, který ale nezapomněl vyzdvihnout týmový výkon. „Udělali jsme dvě chyby v útoku, ale obrana nás podržela a dotáhli jsme to do vítězného konce, takže skvělá týmová výhra. Je to velká radost a člověk si užívá momenty. Vím, že jich tolik hrát nebudu.“