Pátý ročník České jachtařské ligy začne závodem na Lipně

Již pátý ročník České jachtařské ligy začne závodem na Lipně o tomto víkendu (20.–21. 6.) Zázemí závodu poskytne areál YC Černá v Pošumaví, kde budou kotvit závodní lodě Melges 24, a Windypoint.

Závod pojede všech 15 přihlášených klubových týmů z celé republiky. Mezi členy posádek jsou i nejlepší čeští jachtaři. Sedm týmů se zúčastnilo i všech čtyřech předchozích ročníků včetně loňského vítěze týmu ICZ RODOP olympionika Martina Trčky.

Jedná se o unikátní formát krátkých, divácky atraktivních 15minutových rozjížděk. Týmy se střídají na šesti lodích Melges 24 – rozhoduje tak pouze jachtařské umění a ne materiál. Prvních pět týmů postupuje následující rok do semifinále světové Ligy mistrů klubů na lodích J-70. V roce 2020 se jedno semifinále jede ve Finsku, druhé v Německu v Tavemünde a třetí v Petrohradě. Prvních sedm týmů z každého semifinále postupuje do finále, které se jede v říjnu na Sardinii v Porto Cervo.

Závody jsou divácky atraktivní, lodě závodí blízko břehu, areál je ozvučen a probíhá odborný komentář. Návštěvníci si mohou také zdarma půjčit malé plachetnice pro děti

Další dva závody ICZ RODOP jachtařské ligy 2020 se budou konat 7.–9. srpna v Brně a 11.–13. září v Praze.

Více na www.melges24.cz