SINNERS, FK Teplice a eEriness MARVO. Nejsledovanější esportová liga zná své šampiony

Nedělní vyvrcholení Tipsport COOL Ligy se stalo nejsledovanějším ligovým dnem tohoto roku ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Ve finále se radoval tým SINNERS, který si ve čtyřzápasové bitvě poradil s celkem CZC.eSuba. Již o den dříve se prvním šampionem ve hře FIFA 20 Ultimate Team stal Matěj Mikan alias Miki z esportové sekce FK Teplice. Ten si v posledním zápase TS COOL Ligy připsal vítězství 2:1 nad Seronem z týmu Sampi. Posledními králi COOL Ligy se stali hráči eEriness MARVO, kteří zvládli taktickou bitvu v karetním titulu Heathstone.

Více než 130 nejlepších hráčů Česka a Slovenska, 469 odehraných zápasů, 10 šampionů. COOL Ligy ve hrách Counter‑Strike: Global Offensive, FIFA 20 Ultimate Team a Hearthstone úspěšně završily jarní část sezóny. Nejsledovanějším ligovým dnem roku 2020 ve hře CS:GO na kanále Twitch se stala neděle 14. června, kdy diváci v součtu strávili u přenosu přes 15 000 hodin. Celkem od března, kdy začala první ligová kola, dosáhly ligy více než milion zhlédnutí. Kromě oficiálních Twitch kanálu portálu PLAYzone a televizní stanice Prima COOL, probíhaly přímé přenosy také na HbbTV kanálech televizní skupiny Prima a facebookových stránkách CNN Prima News i partnerů lig. Těmi se staly největší sportovní server v Česku sport.cz a prestižní fotbalový magazín Pro Football.

„Od začátku jsme si kladli za cíl vytvořit dlouhodobý stabilní soutěžní systém, kde se představí nejenom absolutní česká špička, ale zároveň mladí a talentovaní hráči získají šanci vstoupit mezi elitu. Důkazem toho je teplický Miki, který postoupil z kvalifikace a nakonec triumfoval. Naopak některé tradiční české týmy se širokou fanouškovskou základnou ukázaly, že stále míří pouze na nejvyšší pozice. Již teď bych chtěl pozvat příznivce esportu na podzimní část, která zcela jistě nabídne minimálně stejně napínavá utkání,“ říká Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone, která COOL Ligy organizuje.

Domácí CS:GO scéna má jasnou jedničku

Tým SINNERS, který je spojený s extraligovým celkem Bílý Tygři Liberec, měl před vyřazovacími boji jednoznačnou nálepku favorita. Svou pozici potvrdili SINNERS v semifinále proti Eclot Gaming, které vyřadili poměrem 2:0 na zápasy. Ve finále je pak čekal přemožitel týmu Gunrunners, CZC.eSuba. Ta nezačala vůbec špatně a v duelu hraném na tři vítězné zápasy se v prvním měření sil ujala vedení 8:0. To jí ale k zisku první mapy nestačilo, protože SINNERS předvedli drtivý obrat a následně získali i slibný náskok 2:0. CZC.eSuba ještě dokázala snížit, ale pro titul si přece jen dokráčeli lépe hrající SINNERS. Kromě finanční odměny 75 000 Kč si tak odnášejí i 1000 bodů do kvalifikace na Mistrovství ČR v počítačových hrách, které vyvrcholí na podzim. V podzimní části 1. Tipsport COOL Ligy se nově představí týmy Sampi, Brute a eEriness MARVO. Jarní sezóna CS:GO ligy byla organizována ve spolupráci s partnery Tipsport, Komerční banka, KFC, Big Shock, Samsung a Logitech.

Černý kůň z Teplic překvapil

Mezi největší favority TS COOL Ligy ve hře FIFA 20 Ultimate Team patřili Lukáš Pour alias T9Laky z týmu FC Viktoria Plzeň a Dominik Čermák aka Seron, který hájí barvy týmu Sampi. Všechny ale dokázal zaskočit teplický mladíček Matěj Mikan hrající pod přezdívkou MikiTheGoat. Ten skončil v základní skupině na čtvrtém místě, a tak se k celkové výhře musel dopracovat skrz čtvrtfinále. V něm narazil na RIIJka z týmu Entropiq, kterého porazil ve vyrovnaném duelu 2:1 na zápasy. Stejným poměrem zvládl i semifinále proti vítězi základní části, plzeňskému reprezentantovi DRMimu. Ve finále jej pak čekal Seron. Po dvou jednoznačných zápasech byl stav 1:1 a Miki znovu prokázal pevné nervy v klíčových chvílích. Díky tomu také bere historický první titul v TS COOL Lize.

Hearthstone v režii eEriness MARVO

Neuvěřitelně vyrovnanou základní část si mohli užít fanoušci karetní hry Heartstone. Jejího vítěze a posledního postupujícího do semifinále od sebe dělila jediná prohra, a tak mohl rozhodnout každý detail. Pro titul si nakonec došla organizace eEriness MARVO, která v semifinále porazila Inside Games 3:1. Ve finále si pak v poměrně vyrovnané bitvě poradila s Gifted Gaming. Výsledek 3:1 znamenal, že pohár šampionů nad hlavu zvednou hráči: Zukys, Bende, Sajmonak a Hazader.

Celkové výsledky

Counter-Strike: Global Offensive 

  1. SINNERS
  2. eSuba
  3. Eclot Gaming

 FIFA 20 Ultimate Team

  1. MikiTheGoat (FK Teplice)
  2. Seron (Sampi)
  3. T9Laky (FC Viktoria Plzeň) 

Hearthstone

  1. eEriness MARVO
  2. Gifted Gaming
  3. eSuba / Inside Games