Platforma Rull odhaluje prvního partnera. Stává se jím evropská MMA organizace OKTAGON

Evropská MMA organizace OKTAGON ve spolupráci s technologickou platformou Rull společně vstupují do virtuálního světa budoucnosti a nabídnou fanouškům exkluzivní sběratelské NFT edice. OKTAGON se tak stává první sportovní organizací v Česku a na Slovensku, která svým fanouškům nabídne revoluční digitální artefakty. Fanoušci a sběratelé budou mít příležitost získat jedinečné momenty z historie Oktagonu a jejich nejslavnějších bojovníků.

Fenomén NFT “non-fungible token” patří mezi hlavní trendy v rámci globálního sportovního prostředí. Za relativně krátkou dobu si rychle našel miliony fanoušků v největších zámořských soutěžích NBA či NFL. Na starém kontinentu už NFT oceňují např. fanoušci slavných fotbalových klubů Realu Madrid, Paris Saint-Germain a mnoho dalších. Podle nezávislé analýzy společnosti Deloitte dosáhne samotný sportovní trh NFT v roce 2022 hodnoty dvou miliard dolarů. 

NFT označuje transparentní a nezaměnitelný doklad o vlastnictví digitálního objektu. Nejčastěji se jedná o obrázek, video či herní předmět. Hlavní výhodou technologie je lehké ověření autentičnosti díla a snadná přenositelnost vlastnictví. Hlavní využití proto NFT nachází v rámci sběratelských předmětů či umění. „Budoucnost je digitální. Celosvětový růst kryptoměn a NFT se stal nezpochybnitelným faktem. Sportovním fanouškům přinášíme jedinečný způsob, jak se mohou zapojit do aktivit svého oblíbeného sportovce a organizace. Ve světě je sportovní NFT obrovské téma. Konečně nabízíme českým fanouškům možnost, jak mohou do tohoto světa proniknout, a proto jsme představili kryptopeněženku nové generace Rull, která nabízí exkluzivní NFT marketplace. V případě technologií je pro nás hlavní jednoduchost a uživatelská přívětivost,“ říká Zdeněk Vacek, podnikatel a zakladatel platební společnosti Payment4U, která vyvinula platformu Rull a vysvětluje spojení s OKTAGONEM: „Oktagon je pro nás významnou sportovní organizací, která neustále přináší na trh nové trendy a posunuje hranice. Stává se tak první oficiální sportovní organizací v Česku a na Slovensku, která vstupuje do virtuálního světa NFT. V první sérii jsme společně fanouškům připravili přes 80 jedinečných předmětů, které mapují nejzásadnější historické momenty a největší osobnosti OKTAGONU jako Karlos Vémola, Attila Végh nebo Makhmud Muradov.

Pro sportovní organizace představují NFT jedinečnou možnost, jak mohou propagovat své jméno a vytvářet nové příležitosti k interakci s fanoušky.  “Vždy se snažíme přiblížit se fanouškům, z toho důvodu jsme v minulosti tvořili OKTAGON.tv, náš gym, e-shop s oblečením, sběratelské kartičky a stejně tak to je i s dalšími plány do budoucna. Chceme našim fanouškům nabídnout možnost ztotožnit se s naší značkou na všech frontách. Vzniká tu nový paralelní kryptosvět a i tam chceme být s našimi fanoušky. NFTs jsou tou ideální formou v tomto světě. Je o nás známo, že jdeme s trendem a často ten trend i sami vytváříme. Proto je jasné, že dříve či později nás fanoušci začnou hledat i ve světě NFTs a my budeme připraveni. Nabídneme jim skvělé věci, které budou moci sbírat, vlastnit, nebo přeprodávat a vydělávat tím peníze. Svět NFTs přinese možnosti, které si dnes ještě dobře nedokážeme představit a já se obrovsky těším na to, co všechno v tomto světě vymyslíme,” vysvětluje nasazení technologie NFT spolumajitel organizace OKTAGON Pavol Neruda.

Blíže také popisuje exkluzivní sběratelský obsah, “v rámci NFT umožníme zájemcům koupit sběratelská videa, unikátní fotografie ze zápasů, které ještě nikdo neviděl, nebo speciální videa například ze Zápasu století, které máme už dlouho připravené ve střižně a ještě nikdy nezažila světlo světa. Těšit se můžete i na různé série knockoutů, sběratelských momentů daného bojovníka nebo vizuály k turnajům, které jsme tehdy neschválili, tudíž jsou také unikátní. Chceme se zaměřovat na jedinečné věci, které mají sběratelskou hodnotu. Samozřejmostí je i propojení vlastnického práva NFT s výhodami v reálném světě.

Fanoušci vlastnící NFT se mohou těšit na různé aukce, speciální výhody a přístup k exkluzivnímu obsahu jako archiv legendárních momentů v jedinečném zpracování.  Očekává se, že v budoucnu proniknou digitální aktiva do celé řady sportovních produktů. Nejčastěji se mluví o prodeji vstupenek, mediálních právech, sponzoringu či sportovních událostí pořádaných v metaverse. Sportovní organizace tak čeká velký technologický skok.  

Rull: Aplikace a krypto peněženka, která umožňuje lidem využívat plný potenciál nejznámějších kryptoměn světa. Přímo propojuje značky, tvůrce a uživatele do jednoho ekosystému. Otevírá lidem svět digitálních aktiv a přináší technologii blockchainu blíže k těm, kteří chtějí o svém majetku a budoucnosti rozhodovat sami za sebe, dle svého nejlepšího uvážení.

Další informace naleznete na adrese: www.rull.app / www.oktagonmma.cz/nft