Anketa eFotbalista roku pokračuje. Kdo se stane druhým vítězem?

Pro český esport je to skvělá zpráva – anketa eFotbalista roku se dočká svého druhého ročníku. Vítěze se dozvíme v rámci galavečera společně s vyhlášením hlavní ankety Fotbalista roku v přímém přenosu České televize.

Byla to velká událost pro český esport a další krok k jeho rozšíření do povědomí široké veřejnosti, který zaujal nejen herní média. Fotbalová asociace České republiky prostřednictvím svého projektu eRepre v loňském roce premiérově uspořádala anketu o nejlepšího hráče virtuálních trávníků. Vítězem a držitelem unikátní trofeje se stal Lukáš “T9Laky” Pour.

Také v rámci druhého ročníku bude vyhlášen nejlepší hráč hry FIFA od vydavatele EA Sports. Hráči jsou hodnocení za své výkony v celém roce 2021, tzn. jak ve hře FIFA 21, tak i po vydání nové verze hry – FIFA 22. Na trofej může pomýšlet hned několik hráčů. Mezi největší favority patří vítěz kvalifikace do eRepre a držitel českého rekordu Weekend League Emerickson či stálice české scény T9Laky, který dlouhodobě patří mezi špičku. Nebo se bude radovat MarioOoso, Drmi10, Seron či M4TKo?

O vítězi rozhodne speciálně sestavená šedesátičlenná porota, do které byli zařazeni vybraní hráči jednotlivých FIFA týmů, manažeři týmů, zástupci herních i masových médií, organizátoři esportových turnajů, FIFA streameři, ale také vybraní fotbalisté české reprezentace.

Jeden hlas bude stejně jako loni věnován fanouškům – ti budou mít možnost na Instagramu eRepre vybrat, komu jej přidělí. Společně tak s porotou rozhodnou o tom, kdo si odnese nejcennější individuální trofej českého esportu.

„První ročník vzbudil velký ohlas nejen u samotných hráčů, ale také v celé komunitě i v médiích. Chceme, aby se z ankety stala tradice a pevná součást celého vyhlášení Fotbalisty roku. Propojení esportu s fotbalem nám dává smysl a je to možnost ukázat, že špičkoví čeští FIFA hráči jsou aktivními sportovci, kteří mají kladný vztah k reálnému fotbalu,“ uvedl Tomáš Sluka, předseda představenstva společnosti STES, která anketu Fotbalista roku pořádá.

“Pro českou FIFA scénu je to velká událost. Jsem rád, že anketa pokračuje i letos, a doufám, že tomu tak bude i do budoucna. Je to pro nás hráče obrovská motivace,” řekl jeden z favoritů ankety Emerickson, hráč AC Sparta eSports a eRepre.