Představitelé korejské vlády představují zákon pro profesionální esport hráče

Jižní Korea, bašta světového esportu, dala světu několik herních ikon. Jednou z nich je i oblíbený hráč SK T1 Faker. Ten se v této asijské zemi může rovnat v popularitě nejen televizním celebritám, ale také nejznámější K-POP formaci BTS. Nově by se těchto celebrit, které zvyšují povědomí o své zemi, nemusela týkat povinná vojenská služba.

V současné době jsou jihokorejští muži ve věku 19 až 28 nuceni splnit povinnou vojenskou službu a sloužit své zemi po dobu 1,5 až 3 let v závislosti na odvětví ve kterém pracují. V minulosti jsme tak viděli odchod do ústraní spousty StarCraft, CS:GO ale i League of Legends hráčů. Nejznámější kauza se pak týkala hráče TottenhamuSpurs, Sona Heung-Mina, který si tuto službu odbyl v době koronakrize. V zákoně existuje ale pár výjimek, které by do budoucna měly platit i proesport hráče.

Pokud by tento návrh zákona prošel, znamenalo by to, že by se korejští hráči nemuseli trápit s tím, že musí nastoupit na vojnu, neboť by mohli dostat úplný odklad. Vláda tento dodatek k zákonu teprve navrhla, nicméně můžeme očekávat, že v zemi, kde esport hraje jednu z nejdůležitějších rolí v životě lidí, bez problémů projde.