TOYOTA GAZOO Racing zve fanoušky ke sledování závodu 24 hodin LeMans online

TOYOTA GAZOO Racing zve fanoušky motoristického sportu z celého světa, aby si v pohodlí domova a současně uprostřed dění vychutnali 88. ročník závodu 24 hodin LeMans, pro který je k dispozici nedávno vytvořená atraktivní platforma „24H United &Responsible“ (24 hodin ve spojení & zodpovědně).

Letošní ročník již legendárního vytrvalostního závodu se pořádá za neobvyklých podmínek bez diváků, čímž přichází o jedinečnou atmosféru tvořenou více než 250 tisíci nadšených fanoušků vytrvalostních soutěží.

Společnost TOYOTA GAZOO Racing se proto spojila s autoklubem Automobile Club de l’Ouest s cílem podnik a závodní tým divákům trochu přiblížit. Na nově vyvinuté digitální platformě www.24h-united.com bude exkluzivně k dispozici velké množství unikátního a dosud nepublikovaného obsahu, který by měl motoristickým fanouškům z celého světa zprostředkovat zážitky při sledování závodu 24 hodin LeMans.

V části „Legends“ (Legendy) na uvedené platformě mohou fanoušci zhlédnout čtyřdílný mini dokument zachycující 35 let trvající příběh Toyoty a LeMans, od průkopnických začátků Toyoty 85C v roce 1985 přes kultovní TS020 „GT-One“ nebo hybridní inovace z roku 2012 až po zisk prvních dvou míst týmem TOYOTA GAZOO Racing v předchozích dvou ročnících závodu.

Fanoušci budou poprvé moci zábavným a poučným způsobem poznat celý příběh Toyoty na LeMans prostřednictvím pestré sbírky dosud nepublikovaných archivních záznamů a vzácných historických videí, které v minulosti zatím nikdy nebyly prezentovány takto pohromadě. Až po závodní den v sobotu 19. září 2020 budou na platformě každý den k dispozici nové epizody.

Fanoušci mohou dále vstoupit přímo do akce týmu TOYOTA GAZOO Racing WEC Team na 24 hodin LeMans s využitím 360° videotechniky. Poprvé tak fanoušci budou pozváni do nejstřeženějších míst působení týmu na LeMans, kde uvidí, jak se piloti i zbytek týmu na kultovní závod připravuje. Nová místa 360° video prohlídek, jejichž prostřednictvím budou fanoušci moci vstoupit do samotného centra dění, budou na platformě každý den zpřístupněny v části „Paddock“, a to od pátku 18. září 2020 až do skončení závodu v neděli 20. září 2020.