Preventan® uvádí novinku pro sportovce

Preventan®, česká řada doplňků stravy na podporu imunitního systému, přichází s novinkou Preventan® Sport pro sportovce a lidi s vyšší fyzickou zátěží. Kombinace látek na podporu normální funkce imunity a vitaminů, minerálů a stopových prvků potřebných při sportovních aktivitách vytváří kombinaci, která je na českém farmaceutickém trhu naprosto unikátní. V prodeji bude také varianta Preventan® Junior Sport pro aktivní děti od 4 let.

„Fyzická zátěž zvyšuje nároky organismu na živiny, včetně vitaminů, minerálů a stopových prvků. Sportovní aktivita zrychluje metabolismus a tvořící se svalová hmota vyžaduje vyšší příjem některých látek. V případě, že organismu tyto živiny chybí, dostavuje se únava a vyčerpání. Takto oslabený organismus nejen že není schopen dlouhodobě podávat dobré sportovní výkony, ale je také náchylnější k virovým či infekčním onemocněním, kterým by jindy zvládl odolat,“ vysvětluje MUDr. Lukáš Jirka, ředitel Neuraxpharm Bohemia, proč nový produkt vznikl.

Preventan® přichází na trh s novinkou Preventan® Sport, která poskytuje optimální mix látek potřebných pro normální funkci imunitního systému a regeneraci organismu při sportu. Obsahuje patentovanou směs biologicky aktivních látek ProteQuine® v kombinaci s vitaminem C pro správnou funkci imunity, a navíc vitamin D3, zinek a jód, které podporují správnou činnost svalů, přispívají k normálnímu energetickému metabolismu a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Cíleným stavem je odolný organismus se silnou obranyschopností, který po zátěži netrpí únavou a vyčerpáním. 

Preventan® Sport bude možné zakoupit ve všech lékárnách také ve variantě pro děti od 4 let jako Preventan® Junior Sport, který je navíc obohacen o vápník, jež je nezbytný pro správný růst a vývoj kostí u dětí. Preventan® Sport i Junior Sport – stejně jako ostatní varianty značky Preventan® – Clasic, Akut, Quattro a Junior, budou k dostání ve formě cucavých tablet. Preventan® Sport pro dospělé bude k dostání ve sto dvaceti tabletovém balení, Preventan® Junior Sport ve třiceti a devadesáti tabletovém balení.