Půlmaraton Praha je vyprodán! Několik registrací lze zakoupit přes charitativní partnery

Jeden z nejoblíbenějších vytrvaleckých závodů na světě, slavný 1/2Maraton Praha, který odstartuje již 1. dubna, je vyprodán. Exkluzívní šancí, jak přeci jen ještě získat místo ve startovním poli závodu, který je součástí série předních světových půlmaratonů SuperHalfs, je zakoupení registrace prostřednictvím jedné ze sedmi spolupracujících charitativních organizací. „Pražský půlmaraton je mimořádný závod v historickém centru Prahy, s neopakovatelnou atmosférou, který si nechce nechat ujít nikdo, pro koho se běhání stalo vášní. Moc nás těší obrovský každoroční zájem veřejnosti o tuto akci,“ říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, který nabízí největší počet závodů oceněných známkami od World Athletic.

Závodu, jehož start i cíl se již tradičně budou nacházet na Náměstí Jana Palacha před Rudolfinem, se zúčastní téměř 12 tisíc účastníků v čele s elitními českými i světovými běžci. Startovní pole je vyprodané, jedinečnou šanci se do něj dostat má ještě zhruba 200 šťastlivců, pokud si zakoupí registraci u jedné z charitativních organizací, které RunCzech dlouhodobě podporuje. Jsou jimi Dobré víly dětem, Domov Sv. Josefa, Running with those that can´t, Run for Ukraine, Společnost pro hluchoslepé, Světlo pro svět a Zdravotní klaun. Všichni, kdo si prostřednictvím některé z nich zakoupí poslední volné registrace, tak budou mít možnost nejen užít si legendární závod, ale také podpořit dobrou věc, neboť část ze startovného obdrží právě tyto organizace. Poslední registrace jsou k dispozici zde.

Zájemci o půlmaroton, kterým se již nepodaří se registrovat ani prostřednictvím charitativních organizací, však nemusí smutnit. Tento závod si totiž v jedinečných kulisách pražského centra mohou zaběhnout ještě o měsíc později, přesněji 7. května, v rámci proslulého Pražského mezinárodního maratonu. Stačí se ve dvojici přihlásit do závodu 2Run, v němž pak každý z páru zaběhne polovinu trati, tedy 21 km (www.runczech.cz/registrace).

Půlmaratonskou trať si ale v následujících měsících budou moci vyzkoušet příznivci běhání nejen v hlavním městě. Pro mimopražské RunCzech organizuje půlmaratony v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci, Ústí nad Labem a v Liberci.

Foto: RunCzech