Sandra Gal hvězdou Tipsport Czech Ladies Open

Turnaj Tipsport Czech Ladies Open (25. – 27. června v Beroun GC) uvítá při svém III. ročníku hvězdu, která tu ještě nebyla. Poprvé v profesionální kariéře se na českém hřišti, navíc při Ladies European Tour, představí Sandra GAL (36).

Narodila se českým rodičům v Německu, vystudovala University of Florida a stala se turnajovou vítězkou na okruhu LPGA (Kia Classic 2011). Dvakrát reprezentovala Evropu v Solheim Cupu (2011 – vítězství – a 2015). Nedávno získala americké občanství a po delších zdravotních problémech se bude pokoušet vrátit do turnajového rytmu právě startem v Berouně. Zde také trénuje, když pobývá v Praze, kde má rovněž vlastní střechu nad hlavou.

Jsem ráda, že se naskytla možnost startovat na Tipsport Czech Ladies Open. Bude to pro mě zajímavá premiéra, hrát po čtrnácti letech zase v Čechách, navíc poprvé jako profesionálka, a ještě před zraky rodičů,“ řekla Sandra Gal. „Na LPGA mám nyní medical break, zdravotní přestávku. Po nedávném návratu do Česka se cítím lépe, v golfu se mi začalo dařit. Beroun a následující turnaj v Holandsku budou pro mě testovací vzhledem k budoucím startům na LPGA.“

K úspěchům Sandry Gal patří mj. 3. místo na US Women´s Open 2012 a také titul mezinárodní amatérské mistryně Česka na rány v Cihelnách roku 2007. V té sezoně pak prošla Q-school a získala kartu na LPGA, kde je dodnes členkou. Rovněž se zúčastnila olympijských her 2016 v Riu. Mluví stále výborně česky a do země svých rodičů se často a ráda vrací.

Berounské hřiště mám ráda. V posledních dnech jsem si ho několikrát zahrála z turnajových odpališť a výsledky, i když cvičné, mě naplňují optimismem. Byla jsem víc na hřišti než na driving range, abych získala herní praxi. Hřiště se každým dnem dostává do stále lepšího stavu. Délka ran sice není to, na co bych se primárně soustředila, ale daří se mi v poslední době prodlužovat a v tomhle ohledu se těším na sedmou nebo osmnáctou jamku,“ dodala Sandra Gal.

Stvrzení amerického občanství vyšlo jako symbolický dárek ke květnovým narozeninám. „Je to zvláštní pocit, stát se Američankou. Stále tomu nemůžu uvěřit. Pořád se cítím jako Evropanka, ale nelze pominout, že sedmnáct let jsem v Americe. Do svých devatenácti jsem bydlela v Německu. Kdykoli se tam vrátím, mám pocit, že jsem doma, ale domovem je pro mě také Praha a Česko, kam odmalička jezdím ráda,“ říká letošní hvězda Tipsport Czech Ladies Open.

Tipsport Czech Ladies je otevřen pro diváky, flighty největších hvězd turnaje a českých hráček budou na hřišti v pátek od 14 h, v sobotu mezi 10tou a 14tou hodinou, vyvrcholení turnaje bude v neděli od 12 do 15 h. Přímé televizní přenosy zajišťuje O2 TV Sport a TV Tipsport. Další informací najdete na www.czechladiesopen.cz