ŠKODA AUTO je 30 let partnerem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji

Již tři desítky let bez přerušení podporuje ŠKODA AUTO jako oficiální hlavní sponzor Mistrovství světa v ledním hokeji pořádané Mezinárodní federací ledního hokeje (IIHF). V roce 2017 bylo angažmá české automobilky oceněno zápisem do Guinessovy knihy rekordů za nejdelší hlavní sponzoring v historii sportovních mistrovství světa. Letos se turnaj bude konat od 13. do 29. května ve finských městech Helsinky a Tampere. ŠKODA AUTO poskytne organizátorům flotilu 45 vozů, mezi nimi plně elektrický ENYAQ COUPÉ RS iV i modely ENYAQ iV, SUPERB iV nebo KODIAQ. 

Martin Jahn, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast Prodeje a marketingu, zdůrazňuje: „Lední hokej je jedním z nejoblíbenějších sportů nejen v domovské zemi ŠKODA AUTO, ale také v Pobaltí a ve Skandinávii, kde je i značka ŠKODA velmi úspěšná a kde má velkou zákaznickou základnu. Sport a značka se k sobě dokonale hodí. Proto mám radost, že prostřednictvím mistrovství světa v ledním hokeji podporujeme jako partneři sponzoringu nejvýznamnější mezinárodní událost tohoto sportu, a to již po tři desetiletí. U příležitosti tohoto mimořádného výročí podpoříme organizátory nejmodernější flotilou vozů, k níž patří i náš emocionální a plně elektrifikovaný ENYAQ COUPÉ RS iV. Přeji všem sportovcům mnoho úspěchů a české národní reprezentaci budu samozřejmě obzvlášť držet palce.“

Luc Tardif, prezident IIHF, k tomu dodává: „Třicet let partnerství mezi ŠKODA AUTO a mistrovstvím světa představuje tak dlouhý a pevný závazek, že se značka stala téměř synonymem ledního hokeje. ŠKODA AUTO pro nás byla vždy spolehlivým partnerem, se kterým sdílíme nejen stejné hodnoty, ale také nadšení pro hru. Myslím, že si dnes jen málokterý fanoušek hokeje, stejně tak i já, dokáže představit kluziště bez tradičního loga automobilky uprostřed nebo vozů ŠKODA v aréně i na silnicích pořadatelských měst.“

Poprvé podpořila ŠKODA AUTO Mistrovství světa v ledním hokeji pořádané IIHF v roce 1992, a to nejprve jako partner mobility. O rok později se automobilka stala oficiálním hlavním sponzorem soutěže a zůstala jím dodnes. V roce 2017 bylo angažmá společnosti ŠKODA AUTO oceněno zápisem do Guinessovy knihy rekordů za nejdelší hlavní sponzoring sportovních mistrovství světa.

Letos se tento svátek ledního hokeje bude konat ve finských městech Helsinky a Tampere.

U příležitosti 85. mistrovství světa v ledním hokeji IIHF mužů bude hrát od 13. do 29. května o titul 16 nejlepších národních reprezentací světa, a to opět před diváky. Kvůli koronavirové pandemii se mistrovství světa v roce 2020 nekonalo a loni se odehrálo v arénách bez fanoušků. Jak je dlouholetou tradicí, během zápasů bude i tentokrát logo automobilky umístěno ve středovém kruhu, stejně jako na okrajích hrací plochy a dalších místech stadionů.

Silné a viditelné zastoupení bude mít ŠKODA AUTO i na ulicích pořadatelských měst: Jako oficiální partner mobility automobilka letos opět poskytne organizátorům Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF flotilu vozů. Nezbytnou mobilitu mezi lokacemi mistrovství světa zajistí 45 automobilů, z nichž třetinu bude tvořit ENYAQ COUPÉ RS iV. Návštěvníci akce si budou moci tento plně elektrický model prohlédnout také v obou fanouškovských zónách v Tampere a Helsinkách. Dále se budou používat vozy modelových řad ENYAQ iV, SUPERB iV a KODIAQ. Všechny jsou opatřeny logy společnosti ŠKODA AUTO coby oficiálního hlavního sponzora Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2022.