Badmintonové bitvy v Brně: o víkendu se rozhodne o extraligovém titulu smíšených týmů

Jeden z badmintonových vrcholů roku je tady! V brněnské hale Slatina se od soboty rozhoří zápasy extraligy smíšených týmů. Do final four se probojovaly BK 1973 Benátky nad Jizerou, SK STAVOS Brno Slatina, BA Plzeň a Sokol Radotín Meteor Praha. Sobotní den vyplní semifinálové duely, v neděli je pak na programu finále. Kromě české špičky dorazí také řada hráčů ze zahraničí. „Věřím, že naši fanoušci, kteří chodí pravidelně na extraligové zápasy, přijdou v co nejvyšším počtu a překonáme rekord návštěvy z roku 2010, kdy do Kampusu v Brně přišlo 450 diváků,“ prohlásil Ladislav Vorel z domácího brněnského týmu.

Tohle je svátek domácí badmintonové scény v plné parádě! Vždyť na kurtech brněnské haly se bude prohánět Dán Hans K. Vittinghus, který v současné době drží 21. místo na světovém žebříčku. Navíc bude hájit brněnské barvy. Zajímavou hráčskou akvizici nabízejí také Benátky, které mají Mikkela Mikkelsena, který je 22. nejlepším deblistou světa. „Benátky mají dost kvalitní kádr na to, aby mohly zvládnout semifinálové derby s Meteorem. Ve finále ale pro mě budou papírovým mírným outsiderem, šanci na obhajobu ale určitě mají,“ předvídá Tomáš Krajča, metodik a badmintonový trenér.

Domácí tým chce hned v semifinále potrápit Plzeň, kde je jedničkou Jiří Král. „Bude hodně záležet na tom, v jaké sestavě nastoupí soupeř. My nic nevzdáváme, jako v celé sezoně. Budeme vsázet na bojovnost, na týmového ducha, půjdeme do toho s vervou. Šok domácímu týmu způsobíme jedině tak, že vyhrajeme čtyři zápasy,“ dodal Jan Segeč z Plzně. Jednotlivá utkání se hrají na sedm zápasů – dvě pánské dvouhry, dvě pánské čtyřhry a po jedné dámské dvouhře, dámské čtyřhře a smíšené čtyřhře.

V setech se hraje pouze do 11 bodů, aby se zvýšila atraktivita duelů a program odsýpal. Druhé semifinále tvoří Benátky a Meteor Praha. To začne v sobotu už od 13:00, od 16:30 je v plánu druhý semifinálový duel. V neděli se odehraje zápas o třetí místo od 10:00, velké finále pak začne ve 14:00. Finále extraligy smíšených týmů se bude přenášet na streamu České Televize a youtube. V květnu se čeká další vrchol sezony, a to domácí šampionát dospělých v pražské O2 universum.