Škoda Auto je opět partnerem cyklistických seriálů Kolo pro život a Prima Cup

Dlouholetou spoluprací s cyklistickými seriály česká automobilka potvrzuje svou angažovanost na poli národní i mezinárodní cyklistiky. Škoda Auto nejen podporuje významná cyklistická klání profesionálů i amatérů, ale nabízí také široký sortiment jízdních kol a cyklistického vybavení pro všechny věkové kategorie. 

S Kolem pro život spolupracuje Škoda Auto již patnáct let

Letošní rok značí již patnácté výročí spolupráce mezi Škoda Auto a seriálem Kolo pro život, který přibližuje cyklistiku všem jezdcům bez rozdílu věku a výkonnosti.

Mladoboleslavská automobilka bude skrze platformu WeLoveCycling.cz přítomna na 6 závodech letošního seriálu, kde se budou tradičně prezentovat nové modely osobních automobilů v čele s vlajkovou lodí elektromobility, modelem Škoda Enyaq iV. Na dvou titulárních závodech Škoda Auto v Mladé Boleslavi a Ralsku se pak mohou návštěvníci těšit třeba na velké dopravní hřiště pro ty nejmenší cyklisty. Zde se mohou děti naučit základní dopravní pravidla a vyzkoušet si i dětská kola Škoda. K dispozici budou také cyklosimulátory Rouvy, které využívají stacionární bicykl, ale na obrazovce se jezdec prohání virtuální krajinou.

Škoda Auto znovu partnerem cyklistického seriálu horských kol Prima Cup

Kromě seriálu Kolo pro život bude Škoda Auto letos znovu podporovat také seriál Prima Cup. Skrze svou cyklistickou platformu WeLoveCycling.cz se objeví na všech závodech letošního ročníku, přičemž závod v Dolní Moravě a závěrečný v Mikulově se pojedou přímo pod záštitou Škoda Auto. Na návštěvníky zde budou čekat podobné atrakce, jako v případě seriálu Kolo pro život, tudíž se zabaví jak dospělí, tak ti nejmenší. Napříč celým Prima Cupem se jede také Škoda Auto Český pohár v maratonu, ve kterém budou oceněni nejlepší závodníci s největším počtem nasbíraných bodů.

Na závodech bude k vidění i cyklistické vybavení značky Škoda

Kromě řady doprovodných aktivit bude na jednotlivých závodech k vidění také cyklistické vybavení od Škoda Auto. Značková kolekce bicyklů zahrnuje stroje různého zaměření od dětských kol přes celoodpružená MTB kola až po elektro kolo Škoda eCross. Pro údržbu bicyklu a celkovou péči o něj jsou na eshopu Škoda Auto dostupné také různé doplňky, jakými jsou například sada nářadí, kapsička pod sedlo nebo osvětlení. Kvalitní vybavení Škoda bude k vidění také na jednotlivých závodech obou seriálů, kde si fanoušci cyklistiky mohou příslušenství prohlédnout a vyzkoušet.

Škoda Auto bude také u dalších důležitých cyklistických událostí

Podporou výše uvedených cyklistických seriálů zapojení českého zastoupení Škoda Auto na poli cyklistiky rozhodně nekončí. Škoda Auto bude letos podporovat ještě více událostí, jejichž centrem je život v sedle. V sobotu 27. května podpoří Škoda Auto ženský etapový závod Tour de Feminin, 10. června se automobilka objeví na cyklistickém závodě L’Etape Czech Republic by Tour de France a nebude chybět ani podpora sportovního festivalu Lipno Sport Festival, který se uskuteční 11. srpna. I na těchto akcích se mohou návštěvníci těšit na řadu doprovodných aktivit, jako jsou dopravní hřiště, cyklosimulátory nebo výstava nových vozů Škoda.

Cyklistika je součástí DNA značky Škoda

Společnost Škoda Auto podporuje cyklistiku na všech úrovních již od samých počátků své existence. Ostatně, když v roce 1895 Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi zakládali značku Laurin & Klement, byla to tehdy manufaktura na výrobu jízdních kol.Kromě řady partnerství s cyklistickými závody provozuje multikanálovou platformu WeLoveCycling.cz, která propojuje značku Škoda s cyklistickou tématikou.

Zdroj: Škoda Auto