Softbalová extraliga startuje s hvězdnou Peckovou a nováčky z Ostravy

O víkendu se rozjela nejvyšší ženská softbalová soutěž. Za Žraloky Ledenice do ní vstoupila také elitní evropská nadhazovačka Veronika Pecková. Hvězda reprezentace se však v polovině srpna vydá na angažmá v profesionální lize v Japonsku a pak se chce odebrat na Nový Zéland za svým partnerem. „Jsem ráda, že tu mohu ještě být. Myslela jsem, že se mi to už nepoštěstí,“ tvrdila Pecková. Extraligový titul bude obhajovat Joudrs Praha, vysoko chtějí být také další pražské týmy jako Eagles a Tempo. Nováčkem soutěže jsou Arrows Ostrava se dvěma japonskými hráčkami. Sezonu zpestří evropský šampionát v Itálii, který se uskuteční koncem měsíce.

Pecková v minulé sezoně hrála za elitní japonský tým Toyota Red Terriers, ve zkrácené sezoně zasáhla pouze do tří utkání a tým skončil na celkovém třetím místě. V letošním roce bude nastupovat za Iyo Bank, který skončil vloni na osmé příčce. Návrat do Japonska jí znepříjemňuje Covid-19. „Už jsem tam měla dávno být. Jarní sezona tam skončila v půlce května, podzimní začíná v září, takže bych ráda odletěla v půlce srpna,“ plánuje. Do té doby chce hrát za Žraloky Ledenice.

Těším se, až soutěž začne. Dlouho jsem s holkama nehrála. Je něco jiného, když nastupuji za svůj mateřský tým. Spolu jsme vyrůstaly, mám v něm sestru, podíváme si, děláme srandu,“ říká Pecková, která play-off v nejvyšší soutěži už Pecková v Česku patrně neodehraje. Ambice klubu však dobře zná. „Od roku 2016 se držíme na medailových pozicích. Třikrát jsme získaly zlato, loni jsme stály krůček od finále a uhrály bronz. Nebojím se proto říct, že opět míříme úplně nejvýše,“ dodává.

Titul bude obhajovat Joudrs Praha, které v minulém roce získalo sedmý titul v klubové historii. Zároveň jejich hráčky předvedly nejvíce homerunů (10) a úspěšných odpalů (288). „Chceme zažít stejně dobrou sezonu jako loni po stránce sportovní i týmové,“ prohlásil Zdeněk Kusý, trenér Joudrs. Ambiciózní bude letošní nováček Arrows Ostrava, který se po devíti letech prokousal zpátky mezi elitu. Nejvýraznější posily dorazily z Japonska, jedná se o nadhazovačku Mariko Goto (22 let) a chytačku Kyo Morita (22). Do Ostravy se navíc ze zámoří vrací i odchovankyně klubu Barbora Saviola, která v uplynulé sezoně za Howard College Hawks nasázela 30 homerunů.

„Nejdeme do extraligy jen pro to, abychom ji udrželi. Věřím, že jsme připraveni bojovat do čtvrtého místa. Poté se chceme zase posunout, do tří let bychom rádi hráli o titul,“ prohlásil trenér Arrows Pavel Burkovič. Ostravanky v Arrows Parku v sobotu hostí stříbrné Eagles Praha (16.30 a 20.20). Ledenice přivítají v sobotu Storm Řepy.