VALORANT slaví rok! Rozšíří se i na mobilní telefony

Přední světový vývojář her Riot Games slaví jeden rok od vydání populární FPS (first-person shooter) hry VALORANT, která se stala světovým fenoménem. V současnosti si hru užívá průměrně 14 milionů hráčů po celém světě a svoji výraznou stopu v ní zanechali i čeští hráči. Riot Games díky úspěchu plánuje další rozšíření této hry a připravuje její mobilní verzi. 

Po rekordním debutu v uzavřené beta verzi a úspěšném spuštění se VALORANT rychle zařadil mezi nejvýznamnější FPS hry světa. Riot Games proto chystá další rozšíření. S novým titulem VALORANT Mobile chce oslovit i hráče na mobilních telefonech. 

„Jedním z našich hlavních cílů v prvním roce bylo získat důvěru a respekt globální FPS komunity a dokázat jí, že VALORANT bude vždy podporovat základy skutečně hodnotné soutěžní taktické střílečky,“ říká Anna Donlon, výkonná producentka hry VALORANT ze společnosti Riot Games: „Jsme rádi, že naše rostoucí hráčská komunita vnímá a oceňuje, jak přistupujeme ke hře VALORANT. Neskrýváme nadšení z toho, že brzy budeme moci nabídnout soutěžení ve hře VALORANT ještě více hráčům.“ 

Česká stopa hned v prvním velké finále

Necelý rok po debutu hry v roce 2020 Riot spustil VALORANT Champions Tour, aby podpořil rychle rostoucí konkurenční scénu hry. VALORANT Champions Tour (VCT) je celoroční celosvětový esportový okruh se třemi úrovněmi soutěže: Challenger, Masters a Champions.

Minulý týden vyvrcholila na Islandu v Reykjavíku druhá část soutěže Champions Tour 2021 a také první mezinárodní turnaj ve hře VALORANT, VCT: Masters Stage 2. Téměř na vrchol dokráčela spolu s týmem Fnatic i mladá česká naděje Martin „Magnum“ Peňkov. Ve finále se svými spoluhráči však narazil na dominantní severoamerický celek Sentinels, který i tentokrát potvrdil svou formu. Po výsledku 3:0 putuje pohár do USA. 

Hráči na prvním místě

Na počest prvních narozenin hry VALORANT uspořádá Riot měsíční oslavu pro hráče a fanoušky a obdaruje členy komunity odměnami a iniciativami ve hře. Po celý měsíc červen obdrží komunita VALORANT pamětní digitální lup, včetně karty s vyměnitelným hráčem a event pass událost zdarma.

Vysoká kvalita hry je pro vývojáře z Riot Games velmi důležitá, a proto společnost také investovala do obrovského technického back-endu, který podporuje její plynulost. Všichni hráči jsou připojení ke 128 tickovým serverů, zabudovaný netcode pak zajišťuje absolutní přesnost zásahů. Architektura serverů je postavena tak, aby zajišťovala ochranu před podváděním a detekci cheaterů.

Další podrobnosti o VALORANT a VALORANT Champions Tour najdete na www.PlayVALORANT.com a www.VALORANTesports.com.