Squashistka Serme na Světových hrách obsadila 18. místo

Tři čeští squashisté bojovali na Světových hrách v americkém Birminghamu. Nejdál se dostal Jakub Solnický, který postoupil do druhého kola. To se nepovedlo Martinu Švecovi. Nejvíce zápasů však odehrála Anna Serme, která sice prohrála hned v úvodu, ale dostala se do finále plate o 17. místo, kde nestačila na Kolumbijku Lauru Tovar 0:3 na sety. „Bohužel mi tenhle zápas vůbec nesedl. Mentálně jsem hodně unavená kvůli zranění, neustále hraji s bolestí a je těžké se přes to přenést a zůstat pozitivní,“ prohlásila Serme, která se léčí s tenisovým loktem.

Squashistka Serme prohrála v prvním kole s Němkou Kaci Tycovou, dcerou bývalého českého fotbalového reprezentanta. Poté však nastoupila do takzvaného plate pavouku pro prohrané z prvních kol. A v něm vyřadila Finku Riinu Koskinen, Anastasii Kostiunkovou a Kanaďanku Hannah Blatt v semifinále. Ve finále ale prohrála s Kolumbijkou Tovar, 106. hráčkou světového žebříčku. „Jsem hrdá, že jsem se po tom nepodařeném prvním kole dokázala namotivovat a dostat se do finále platu,“ dodala Serme.

Čtyřnásobná domácí šampionka si zároveň chtěla vychutnat atmosféru Světových her pro neolympijské sporty. „Nakonec jsem hrála déle než jsem čekala, takže jsem se nedostala na tolik sportů, kolik bych chtěla. Byla jsem se podívat na korfbale, přetahovanou, kickboxu, racketballu nebo lakrosu,“ tvrdila Serme, 41. hráčka světového žebříčku. Atmosféru si rovněž užil Jakub Solnický. „Zajímavé tady bylo všechno, poprvé jsem viděl korfbal nebo plážovou házenou. Také atmosféra napříč všemi sporty je úžasná, ostatní sportovci se byli podívat na nás a fandili nám,“ tvrdil úřadující český šampion, který v prvním kole porazil Poláka Filipa Jarotu.

Turnaj byl podle očekávání, v prvním kole výhra, ale ve druhém se mi nepodařilo překvapit favorita,“ dodal Solnický, který prohrál s Němcem Raphaelem Kandrou. To Martin Švec nestačil na Argentince Jeremiase Azanu Corneja a poté ještě v plate prohrál s Maďarem Balaszem Farkasem.

Pro squashisty nyní skončila sezona, ale ta příští začíná již brzy. Za pár týdnů se v Ostravě uskuteční mezinárodní PSA turnaj. To Serme bude léčit tenisový loket. „Hned po příjezdu nastupuju na rázové vlny, takže budu bez rakety alespoň měsíc,“ dodala nejlepší česká squashistka, která se v letošním roce dokázala dostat do Top 40 na světě.