Squashový Strahov získal 21. extraligový titul. Ve finále porazil hráče z Brna

Opět potvrdili své bezkonkurenční postavení. Squashisté z SC Strahov získali v neděli 21. titul v extralize týmů. Ve finále proti domácí Viktorii Brno Sportprofit neztratili ani set. K zisku celkového triumfu pražskému týmu pomohl také Francouz Grégory Gaultier, bývalý mistr světa ve squashi. Důležitou výhru přidal Angličan Robert Downer. „Tři naše spoluhráče jsme měli na mistrovství světa v Egyptě a do poslední chvíle jsme nevěděli, kdo bude hrát. Nakonec se ukázalo, že ani soupeři nenastoupili úplně v plné síle a obhajoba titulu byla jednodušší než jsme mysleli,“ prohlásil David Zeman ze Strahova. Z třetího místa se radoval tým Buldoci z Hradce Králové. V ženské extralize získaly titul hráčky z Moravské Slavie Dream team z Brna.

Squashisté navázali na loňský rok, ve kterém získali jubilejní titul. V semifinále extraligy si nejprve v sobotu poradili s SC Fajne z Ostravy. V souboji jedniček porazil Francouz Gaultier úřadujícího domácího šampiona Jakuba Solnického 3:0 na sety. Pro ostravské hráče získal bod Viktor Byrtus, když v pětisetové bitvě vyhrál nad Downerem. Jenže Francouz Joan Lezaud hrající za Strahov nedal šanci Alexi Kelarovi ze Slovenska a Davidu Zemanovi stačilo vyhrát dva sety.

V neděli byl průběh pro strahovské squashisty ještě jednoznačnější – ve finále Gaultier porazil 3:0 na sety Daniela Mekbiba. A klíčové body přidali opět Downer a Lezaud. Za brněnský tým se neprosadil Matěj Hrnčiřík ani Jakub Zapala. „Strahov se stal dobře známou evropskou squashovou akademií a stále více mezinárodních hráčů jezdí sem trénovat. Tím se zvedá kvalita všech hráčů, navíc za nás můžou tito hráči nastoupit právě třeba v ligových zápasech,“ doplnil Zeman.

Zápas o bronzové medaile mezi týmy SC Fajne a Buldoci z Hradce Králové bylo vyrovnané do posledního míčku. A to doslova! Jelikož na zápasy bylo skóre 2:2 a na vyhrané sety 7:7, o vítězi utkání rozhodoval až počet vyhraných míčů. Squashisté z Hradce Králové jich získali 125, Ostravané 109.

Mezi ženami se z tituly radovaly hráčky z Moravské Slavie Dream team, když přehrály Squash Modrý svět E. Za něj nejdříve vítězně začala Kateřina Týcová, která porazila Veroniku Gaultier 3:0 na sety. Jenže klíčové dvě výhry získaly pro brněnský tým Olga Kolářová a Eliška Jičínská. Třetí místo mezi extraligovými týmy získal Girl power, který měl v sestavě Natálii Babjukovou a Evu Feřtekovou.